سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۶۱۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶- ۴۱: ۲۱
یک استاد دانشگاه و کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی در حال حاضر به‌وضوح در جامعه ما دیده می‌شود، گفت: جهان ما، جهان جنگ افکار و اندیشه‌ها است که با اطمینان می‌توان عنوان کرد، پشت برنامه‌های ماهواره جنگ فرهنگی برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، سیدجابر باقری درباره مسائل اجتماعی در گفت‌وگویی اظهار کرد: شاهد وجود آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستیم که باید با بررسی و دادن راه حل دقیق برای رفع آن برنامه‌ریزی مدونی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دلیل 70 درصد طلاق‌های جامعه ما به‌صورت مستقیم و غیرمسقیم مسائل جنسی است، اضافه کرد: معتقدم همسرانی که مناسب هم هستند نیز آموزش‌ مسائل جنسی را درستی فرانگرفته‌اند که این مسئله یک آسیب جدی محسوب می‌شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه در زمینه حل مسائل اجتماعی شاهد غفلت‌های زیادی هستیم، تصریح کرد: پایه و اساس نظام اسلامی را خانواده تشکیل می‌دهد در نتیجه استحکام آن بسیار مهم است.

باقری بیان کرد: در کشورهای غربی نیز مشکلات اجتماعی در بحث احساس و فقدان آن وجود دارد، ادامه داد: در کشور ما دلیل وجود این همه مسائل و آسیب اجتماعی، کمبود درآمد و مشکلات اقتصادی است چرا که وقتی جوانان برای ازدواج کردن از امکانات ضروری آن برخوردار نیستند چگونه می‌توانند به‌راحتی پاسخگوی نیازهای خود باشند؟

وی با طرح این سؤوال که چرا جوانان با دیدن فیلم‌های  ترکی در ماهواره تحت تأثیر قرار می‌گیرند، گفت: اتاق فکرهایی در پشت پرده برنامه‌های ماهواره‌ای وجود دارد که در این زمینه با این ایده که برای از بین بردن هر حقیقت باید به یک حقیقت دیگر از همان جنس رجوع شود، صحنه گردانی صورت می‌گیرد.

این کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه ماهواره می‌تواند آسیب‌های فراوانی به همراه داشته باشد چرا که موجب از هم پاشیدگی بسیاری از خانواده‌ها شده است، یادآور شد: ماهواره به‌تدریج و آرام و آرام تأثیر خود را بر تغییر نگرش افراد جامعه برجای می‌گذارد و بعضی مسائل ناهنجار تبدیل به هنجار می‌شود.

وی ادامه داد: در گذشته اگر شاهد جدایی همسران به‌دلیل خیانت بودیم چیز عجیبی بود ولی در حال حاضر امر طبیعی محسوب می‌شود چرا که تاثیر ماهواره و فضای مجازی در این زمینه غیرقابل انکار است و دشمنان به‌صورت مستمر در این زمینه در حال برنامه‌ریزی هستند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در این زمینه، خاطرنشان کرد: باید آسیب‌های ناشی از ماهواره به‌درستی تبیین شود.

باقری با اشاره به اینکه در حال حاضر تهاجم فرهنگی به‌وضوح دیده در جامعه می‌شود که در این زمینه شاهد از هم پاشیدگی خانواده‌ها هستیم، اظهار کرد: جهان ما، جهان جنگ افکار و اندیشه‌ها است که با اطمینان می‌توان گفت پشت برنامه‌های ماهواره‌ای جنگ فرهنگی است که در این تهاجم از روستاییان گرفته تا شهرنشینان و هر نوع فرهنگی دچار تهاجم فرهنگی شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar