سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۶۱۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶- ۴۷: ۲۱
مدیرعامل بانک‌انصار:
مدیرعامل بانک‌انصار با ارایه مقاله «بحران‌های مالی خودساخته»، ضمن آسیب‌شناسی دلایل ناکارآمدی شبکه‌بانکی کشور در انجام کارکردهای حرفه‌ای، قانونی و انتظارات مقام‌معظم‌رهبری دامت برکاته، راهکارهای برون‌رفت از شرایط کنونی را در راستای تحقق اقتصادمقاومتی بیان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی‌وتبلیغات بانک انصار، دکترابراهیمی مدیرعامل بانک‌انصار با مقایسه نمایه جنگ تحمیلی صدام با جنگ اقتصادی آمریکا برعلیه ملت ایران، شرایط اقتصادی را بسیار پیچیده و دارای ابعاد پنهان بسیار دانست و گفت: شبکه بانکی کشور در مرکز تهاجمات اقتصادی آمریکا و کشورهای همسوی آن قراردارد و باتوجه به فرمایش مقام‌معظم‌رهبری امام‌خامنه‌ای (مدظله‌العالی) مبنی بر ایفای نقش بانکها در اجرای سیاستهای اقتصادمقاومتی و وابستگی بیش از 80درصدی تأمین مالی پروژه های اقتصادی به بانکها، ریل‌گذاری این شبکه برای تحقق اهداف اقتصادمقاومتی باید اولویت نخست نظام اقتصادی کشور باشد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات بانک مرکزی، بانک انصار و دیگر بانکهای کشور، درعرصه اقتصاد مقاومتی و مقابله جنگ اقتصادی علیه ایران ؛ پشتیبانی مقاومتی و استحکام درونی را دو راهبرد اساسی در این راستا قلمداد کرد و با تشریح بند 22 سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد تحقق و اجرای این دو راهبرد در حوزه های بانکداری داخلی و بین المللی امری ضروری و اجتناب ناپذیراست .

رییس شورای‌عالی اقتصادمقاومتی بانک‌انصار پس از آن با اشاره به الگوی کسب‌وکار جدید بانک‌انصار که با رویکرد اقتصادمقاومتی تدوین و اجرایی شده است، تصریح کرد: درحالی که ترکیب درآمدی بانک‌های کشور در حوزه واسطه‌گری مالی، درآمدغیرمشاع و خدمات ، به علت غفلت بانکها در مدیریت هزینه های عملیاتی و درآمد کارمزدی دچار نارسایی‌های شدید و بحران‌ساز است، ضرورت هماهنگی و همگرایی بیشتر شبکه بانکی و به دور از هرگونه رقابت ناسالم را بیشتر می کند .

مدیرعامل بانک‌انصار در مقایسه عملکردحرفه‌ای بانک‌ها در کشورهای پیشرفته با شبکه‌بانکی کشور و میزان رشد ارزش افزوده در بخش های مختلف اقتصادی و بازدهی بازارهای رقیب سیستم بانکی، اظهارداشت: شبکه بانکی سود علی الحساب سپرده های خود را پیش از آنچه که اقتضای شرایط کشور است پرداخت می کند و ضمن آن تداوم فعالیت خود را نیزبا خطر مواجه می سازد .

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام) در پایان با ارایه پیشنهادهایی برای برون رفت شبکه بانکی و اقتصادکشور از شرایط کنونی ؛ ایجاد اجماع میان مدیران بانکی برای توسعه مدیریت پولی وبانکی، هماهنگی سیاست های پولی ومالی، گشایش بین المللی برای بهره گیری از ظرفیت تعهدات آن، تفاهم سیستم بانکی برای کاهش مجدد سود سپرده های بانکی ، کاهش نرخ سپرده قانونی، اعمال نظام کارمزدی خدمات و تراکنش ها، ایجاد نهادهای تسهیل کننده برای خرید دارایی های سمی و راکد بانکها، اعمال مدیریت کاهش سازمان های مختلف در اعمال تکالیفی همچون بیمه و مالیات و ... را برای اصلاح وبهبود نظام بانکی کشور را ضروری خواند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar