سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۶۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶- ۰۰: ۱۳
سیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نسبت به اتفاقات روز دانشجو در این دانشگاه، واکنش نشان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، سه تشکل بزرگ دانشگاه علوم پزشکی یاسوج " بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل " با انتشار بیانیه ای ضمن اعتراض نسبت به اتفاقات روز دانشجو در این دانشگاه از مسئولین دانشگاه خواستند تا مواضع صریح خود را در خصوص اتفاقات صورت گرفته اعلام و اقدام عملی و اقناع کننده ای را نشان دهند.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گناه بزرگ فتنه درسال 88قابل اغماض نیست. مقام معظم رهبری

متأسفانه درچند سال اخیر شاهد آن هستیم که  افراد معلوم الحال و تشکل های دانشجویی هدایت شده از بیرون، به بهانه های مختلف و اخیرا هم به بهانه روز مقدس دانشجو,که فلسفه این روز مبارزه با استکبار و در رأس آن آمریکا می باشد، فضای دانشگاه را با بازی های سیاسی مسموم کرده و عوامل فتنه ننگین سال 88 را تطهیر و قبح زدایی می کنند.
 ضمن احترام به فعالیت تشکل های دانشجویی و کانون های مختلف دانشگاه و حتی شرکت فعالانه در آن ها برای رسمیت بخشیدن به برنامه و احترام به برگزار کنندگان و ساحت مقدس دانشجو و دانشگاه، اما همواره برنامه های این تشکل ها در دانشگاه دارای حاشیه هایی ضد ارزش های اسلامی و گاها توهین آمیز می باشد و کسی هم تاکنون پاسخگو نبوده است.
 آخرین مورد از موارد متعدد این رویه، سه شنبه شب 21آذر 96 به بهانه روز دانشجو در سالن حکیم جرجانی اتفاق افتاد که بیان چند نکته, ضروری به نظر می رسد:
1- اجرای برنامه های این تشکل ها با حمایت همه جانبه مسئولین دانشگاه و  برخلاف مصوبات کمیسیون دانشجویی استان و شورای فرهنگی دانشگاه همراه با ورود و حضور ده ها نفر غیر دانشجو ، در حالی که فضای کافی برای نشستن دانشجویان دانشگاه خودمان نبوده ، اجرا شد و تاکنون نیز کسی پاسخگو نبوده است!
2- در این برنامه  علنا"  از سران فتنه نام برده و حمایت شد وهمچنین در تمام قسمت های مراسم, از  سخنرانان،اجرای تئاتر، پخش کلیپ و شعرخوانی به طور مستقیم ، به ارزشهای اصلی نظام ، نهادهای انقلابی ،شخصیت های نظام و حتی دانشجویان دانشگاه ،توهین شد.
3- یکی از نکات تلخ این جاست که مسئولین دانشگاه و حتی دفتر نهاد در حالی که پای ثابت این برنامه بوده و هستند نه تنها هیچ واکنش جدی به اتفاقات توهین آمیز نشان نمی دهند ، بلکه کوچکترین واکنش اعتراضی یا انتقادی را از سالن اخراج و یا به گونه ای تحقیر آمیز خاموش میکنند که دیگر امکان کوچکترین اعتراض یا ارائه آزادانه نظری برای دانشجو باقی نماند.
4-در برنامه اخیر هم کما فی السابق تمام سناریوهای توهین آمیز به نوعی تکرار شد،
✔️ دانشجوی سخنران از سران فتنه نام برد و حمایت کرد...
✔️سخنران مدعو ،ضمن حمایت از سران فتنه ،مستقیما" به جامعه زنان ،با عنوان زنان پستو نشین و رخت شو  نام برد و همچنین در جایی دیگر از سخنانش به تقلیل جایگاه حجاب زن پرداخت .
✔️شاعر برنامه در شعر سراسر مستهجن خود ،نهاد انقلابی سپاه ، سپاهی که امام خمینی (ره) درباره ی آن فرمودند:« اگر سپاه نبود کشور هم نبود» ، را که بخش عظیمی از امنیت خود را مدیونشان هستیم ،با ساواک مقایسه و حتی ابایی از کفرگویی نیز نداشت.
لذا دو روز منتظر اقدام مسئولین دانشگاه ماندیم، اما هیچ کس پاسخگو نبود.
 انگار نه انگار اتفاقی افتاده است !
 اتفاقاتی که به نحوی حتی صدای متدینین بیرون از دانشگاه را نیز  بلند کرده است.
 تقاضای ما از مسئولان محترم  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج,جناب آقای دکتر ایلامی(ریاست محترم دانشگاه)،حراست دانشگاه و مسئول محترم دفتر نهاد رهبری دانشگاه، این است که موضع خود را نسبت به فتنه 88 ، هتک حرمت صورت گرفته توسط مجریان برنامه، شاعر  برنامه ، سخنران برنامه و به طور کلی چنین برنامه هایی  اعلام  نمایند.
بی صبرانه، منتظر اقدام عملی شما جهت اقناع جامعه دانشجویی و برخورد لازم در برابر چنین برنامه هایی هستیم، در غیر این صورت  منتظر واکنش های بعدی دانشجویان انقلابی در این دانشگاه باشید.

بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان ،  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar