سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۶۸۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶- ۴۶: ۰۶
عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «بسیج»:
شیری گفت: استقلال و خودکفایی در تولید از روستاها آغاز و به کل کشور تسری خواهد یافت.

غلامحسین شیری نماینده سابق  مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با بیان این مطلب که تقویت تولید داخل از روستاهای کشور آغاز می شود گفت: اگر بتوانیم جلوی مهاجرت از روستا به شهر ها را بگیریم و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم و بسیاری از شهر نشینانی که گذشته خود را فراموش کرده و به روستا بازگردانیم به بالندگی در تولید داخل می رسیم. استقلال و خودکفایی از روستاها آغاز و به کل کشور تسری خواهد یافت.

این نماینده سابق مجلس افزود: اگر روستاهای کشور رونق پیدا کنند منبع خوبی برای درآمد کشور و فرصت مناسب برای اشتغال و کار جوانان ایجاد خواهد شداگر امروز تولید تقویت شود جلوی واردات را می گیرد و ارزآوری برای کشور به همراه خواهد داشت که می تواند در رشد و نمو و اقتصاد نقش بسزایی داشته باشد.

 جلوی مهاجرت های روستایی را بگیرید/خود کفایی و استقلال در تولید از روستاها آغاز می شود

وی با اشاره به بازارهای بکر فرامنطقه ای همچون کشورهای سوریه و عراق که پس از پایان یافتن جنگ و نابودی داعش فرصتی مناسب برای حضور ایران را به همراه داشت گفت:مسئله حضور ایران در بازارهای فرامنطقه ای به دو مسئله مهم برمی‌گردند؛ بر همین اساس تجار و بازرگانانی که محصولات کشاورزی و سایر کالاها را از ایران به خارج از کشور صادر می کنند باید از لحاظ کیفیت، استانداردهای بین المللی و مرغوبیت کالا  اطمینان کافی داشته باشند این اتفاق شایسته نیست که کالایی از کشور به کشورهای خارجی ارسال شود وآنها به علت کیفیت پایین آن کالا را می ارجاع دهند.اما مسئله دیگر دولت است که باید راه را برای صادرات کالاهای ایرانی به سایر کشورهای جهان باز کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar