سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۷۱۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶- ۳۵: ۱۲
مجید ابهری در راستای کمک رسانی به زلزله زدگان مطرح کرد:
ابهری گفت: سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و ازگله مردم را در سختی قرار داده است. موضوعات بهداشتی و درمانی، کمبود سرویس بهداشتی، حمام و کانکس در بسیاری از شهرهای زلزله زده احساس می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از سپاه تهران بزرگ؛ مجید ابهری جامعه شناس بسیجی در ارتباط با اقداماتی که بایستی بعد از زلزله کرمانشاه و از دست رفتن عزیزان، خانه، کاشانه و حاکم شدن غم وسیع در منطقه زلزله زده غرب کشور صورت گیرد عنوان کرد: نگرانی زلزله زدگان کرمانشاه از فراموش شدن است، سرنوشت مردم زلزله زده در بم، آذربایجان و منجیل و رودبار و عدم سامان یافتن کامل آن‎ها بعد از گذشت چندین سال اینک گریبان گیر مردم شریف و زحمتکش غرب کشور گردیده است.
وی در ادامه مطلب بیان کرد: با توجه به سرمای شدید غرب کشور مردم هم اکنون در سختی به سر می‌برند زیرا با بارش باران و ورود آب به چادرها، ضرورت اسکان نیمه موقت مردم می تواند به آن‌ها کمک کند.
ابهری اظهار داشت: از آنجایی که کمک‌های مردم در روزهای اول بسیار چشمگیر و ارزنده بود ولی سازمان‌ها و نهادهای دولتی هنوز اسکان نیمه موقت زلزله زدگان را نیز در دستور کار قرار ندادند، مردم نگران این موضوع هستند که در میانه‌های زمستان و سرمای سخت غرب کشور به دست فراموشی سپرده شوند.
وی بیان کرد: موضوعات بهداشتی و درمانی، کمبود سرویس بهداشتی، حمام و کانکس در بسیاری از شهرهای زلزله زده مخصوصا سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و ازگله مردم را در سختی قرار داده است.
ابهری تصریح کرد: در حال حاضر کودکان، سالمندان و بیماران در شرایط محیطی بسیار دشواری قرار دارند، تغذیه ممکن است به طور مناسب انجام گیرد اما در این سرما و بارش برف و باران بایستی دولت هرچه زودتر به فکر کانکس و سرپناه دائم برای این مردم شریف که در دوران جنگ از هیچ تلاشی فروگذار نکردند باشد.
وی افزود: نهادهایی همانند سپاه، بسیج و ارتش در ساخت سرپناه دائمی اقدام نمودند و رسیدن به این هدف مدتها طول می‌کشد زیرا خانه‌های مسکونی باید براساس اصول مهندسی، فنی و با استحکام کامل ساخته شوند و ضرورت زمان بری را ایجاب می‌کند.
ابهری عنوان کرد: در بعضی از نقاط مردم برای گرمای خود در چادرها از گازهای پیکنیکی یا بخاری‌های غیر استاندارد استفاده می‌کنند که در بعضی از موارد به قیمت جان آن‌ها و مرگ خاموش تمام شده است، ارسال وسایل گرمایی استاندار و پوشاک گرم می‌‎تواند به مردم دلگرمی گذرانیدن زمستان سرد غرب کشور را بدهد.
وی پیرو اقداماتی که بایستی برای بالا بردن روحیه مردم و کودکان صورت گیرد افزود: متاسفانه از نگاه روانشناسی و رفتاری زلزله زدگان در هر شرایط دچار افسردگی و اضطراب می‌گردند بخصوص کودکان و افرادی که اقوام نزدیک و زندگی خود را از دست داده اند.
ابهری در ادامه بیان کرد: حاکمیت افسردگی بر روحیه و روان زلزله زدگان ایجاب می‌کند که برنامه‌های نشاط آور و تخصصی مشاوره‌ای در زمینه‌های روانشناسی، روانپزشکی و روان درمانی در مورد زلزله زدگان مخصوصا کودکان، جوانان و نوجوانان انجام گیرد تا از نهادینه و عمیق شدن افسردگی در روحیه آن‎ها جلوگیری شود.
وی پیرامون اقدامات بسیج برای شاد سازی کودکان بیان کرد: توزیع اسباب بازی در بین کودکان زلزله زده توسط بسیجیان، از نگاه رفتار شناسی، آغاز مناسبی برای شاد سازی و پر کردن اوقات فراغت کودکان است.
ابهری در پایان یادآور شد: باید سازمان‎های متولی مثل آموزش و پرورش یا وزارت ورزش و جوانان به همراه توزیع اسباب بازی‌های مختلف، برنامه‌های مستمر نشاط آور در بین کودکان اجرا نموده و اجازه ندهند که کودکان در کنار مشکلات محیطی دچار افسردگی‎های روحی نیز گردند.

منبع: بسیج نیوز

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar