سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۷۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶- ۲۲: ۱۷
منابع سوری از موفقیت نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان در آزادسازی ۹۴ شهرک در حومه حماه و حومه ادلب و هلاکت ده‌ها تروریست تکفیری در حرستا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، عملیات گسترده ارتش سوریه و همپیمانان در حومه ادلب در سایه پیشروی سریعی ادامه دارد که گروه‌های تروریستی تکفیری به سرکردگی جبهه النصره را غافلگیر کرده است،‌گروه‌هایی که زیر ضربات ارتش از چندین شهرک تحت اشغال خود گریخته‌اند.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه با حمایت نیروهای همپیمان، شهرک استراتژیک «سنجار» را آزاد کرد، این شهرک مرکز ثقل و تکیه‌گاه گروه‌های تروریستی در حومه جنوب شرقی ادلب به شمار می‌رفت. روستاهای «المتوسطة، خیارة وکفریا المعرة» در غرب سنجار هم در پی درگیری‌ با تروریست‌های باند تکفیری تحریرالشام و فرار آنها آزاد شد و بر اسسا آخرین اطلاعات، نیروهای همپیمان به 15 کیلومتری فرودگاه نظامی ابوالضهور در شرق ادلب رسیده‌اند.

رسانه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی نیز به موفقیت نیروهای ارتش سوریه در آزادسازی 94 شهرک و روستا در حومه حماه و حومه ادلب از زمان آغاز عملات نظامی در اکتبر سال 2017 تا کنون اعتراف کرده‌اند که از جمله می‌توان به سرجة شرقیة، أم الهلاهیل، أم مویلات، الشیخ برکة، حوا، تل عمارة، اللویبدة الشرقیة، الناصریة، جبل الکافی، المشهد ‏مریجب المشهد، أم رجیم، تل خزنة، القصر الأبیض، الحقیة، ربیعة موسى، فحیل جلاس، أم رجم، شقفة، صویرات، رسم العبد، اللویبدة، مشرفة شمالیة، الدریبیة، أم صهریج ومحطتها، مزرعة مشیرفة الجوعان، مشرفة الخنزیر، مزرعة الزهراء، تلة أم الخلاخیل، النیحة، أم الخلاخیل، شم الهوى، الزرور، الخوین، ‏السلومیة، الجدوعیة، تل زعتر، عطشان، تل مرق، أبو عمر، الناصریة، الحمدانیة، أبو دالی، المشیرفة، الدجاج، الطامة و المغارة اشاره کرد.

منابع میدانی از فروپاشی سریع صفوف گروه‌های تروریستی به سرکردگی جبهه النصره در ادلب خبر داده‌آند به طوری که این گروه‌ها به صراحت از ترکیه درخواست کمک کرده‌اند تا نیروهای موسوم به درع الفرات(سپرفرات) را برای یاری این باندهای تروریستی به ادلب اعزام کنند تا در نبرد با ارتش سوریه مشارکت کنند، این در حالی است که میان این گروه‌های تروریستی اختلافات شدیدی رخ داده به طوری که سرکرده جبهه النصره در قلمون جدایی خود را از الجولانی سرکرده تحریرالشام اعلام کرده است.

به گزارش تسنیم،در حومه دمشق هم نیروهای ارتش به عملیات خود برای شکستن حلقه محاصره مدافعان اداره تره‌بار حرستا در غوطه شرقی ادامه می‌دهند. یک منبع میدانی گفته است نیروهای ارتش به 150 متری این مکان رسیده‌اند و درگیری‌ها به هلاکت ده‌ها تروریست احرارالشام، جبهه النصره و فیلق الرحمن از جمله ابوطلال القابونی یکی از سرکردگان النصره و ابومحمد الطاحون و 14 نفر دیگر از همدستانش منجر شده است.

این در حالی است که رسانه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی در غوطه شرقی، تصاویری از مراکز درمانی صحرایی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد این مراکز مملو از اجساد و مجروحان این گروه‌های تروریستی در جبهه حرستا است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar