سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۷۲۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶- ۳۴: ۱۱
هیات موسس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان سمنان پس از رای گیری بین اعضاء انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، دومین جلسه گردهمایی راهنمایان گردشگری استان سمنان با حضور رئیس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری کشور، راهنمایان گردشگری استان و مسئولان میراث فرهنگی استان سمنان و شهرستان شاهرود، در شاهرود برگزار شد.

در این گردهمایی پس از رای گیری، آقایان شریعتی و طبسی از شاهرود و خانم سنگی از سمنان به عنوان هیات موسس انتخاب و آقای شریعتی نیز به عنوان رابط انجمن راهنمایان گردشگری استان معرفی شد.

بر این اساس به زودی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان سمنان راه اندازی می‌شود.

در استان سمنان 30 راهنمای گردشگری کارت‌دار فعالیت دارند و از این پس صدور و تمدید کارت راهنمایان از طریق دفتر بررسی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان انجام می‌شود.

استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده است و بیش از 718 اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

دروازه ارگ سمنان، مسجد تاريخانه و چشمه علی دامغان، جنگل ابر شاهرود، شهمیرزاد، مجموعه تاريخي بسطام، آرامگاه شيخ ابوالحسن خرقاني، مجموعه قصر بهرام گرمسار، بازار آرادان، كاروانسراي دهنمك و .... از جمله جاذبه‌های پر بازدید این استان است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar