سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۷۲۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶- ۱۷: ۱۳
هر کس در زندگی ترس هایی دارد و گاهی بعضی از این ترس ها مانع رسیدن به موفقیت می شوند. در این مطلب به شما می گوییم چطور از ترس هایتان برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

به گزارش بسیج رسانه خبرگزاری بسیج، همه ی افراد با موانعی در زندگیشان رو برو هستند ، افراد موفق افرادی هستند که از تمام موانع زندگی شان عبور می کنند وبه موفقیت می رسند .یکی از این موانع ترس است که این افراد از ترس هایشان پلی به سوی موفقیت می سازند.ترس

ترس موفقیت

تعریف موفقیت:

بیشتر دانشمندان و نویسندگان سعی کرده اند تعریف جامع و کاملی از موفقیت ارائه دهند تا مورد استفاده همگان قرار گیرد، اما شمار فراوان این تعاریف خود موجب گردیده است که تا به حال توصیف دقیق و مشخصی از این کلمه در دست نباشد و در واقع ندانیم که اصولاً موفقیت چیست و ما دستیابی به چه چیزهایی را موفقیت می نامیم.

یکی از دلایل عمده ی تعدد تعاریف موفقیت، برداشت های گوناگونی بوده که از این مفهوم شده است. بسا افرادی که به دلیل دستیابی به خواسته هایشان، خود را موفق و کامیاب می پندارند، امّا این موفقیت از نظر دیگران چندان ارزش و اعتباری ندارد. و یا افرادی هستند که احساس می کنند، موفق شده اند ولی وقتی واقعاً در آن تفکر می کنند، می بینند پدیده ی فوق واقعاً، آن موفقیتی که فکر می کردند نیست. بنابراین موفقیت امری نسبی بوده و هرگز تعریف واحدی به خود نمی پذیرد.در نظر اکثریت مردم فرد موفق کسی است که به آرزوهای خود رسیده و در درون،احساس رضایت خاطر دارد، که این خود حاصل تلاش و کوشش مداوم در زندگی می باشد. البته این را هم باید دانست که هیچکس واقعاً موفق نیست، مگر آنکه خوشبخت باشد و خوشبخت کسی است که کاری مفید و با ارزش انجام دهد.

می توان گفت موفقیت به مفهوم برخورداری از بسیاری مواهب است، از جمله:رفاه نسبی در زندگی، کسب احترام، بزرگی و عزّت در محیط کار و در عرصه ی اجتماع، رهایی از نگرانی، سرخوردگی و شکست. موفقیت یا کامیابی هدف زندگی است، هر انسانی خواهان موفقیت بوده و طالب بهترین چیزهایی می باشد که از روزگار می تواند بدست آورد. نخستین و بهترین ایستگاه آن است که از هم اکنون خود را در شمار افراد منتخبی قرار دهید که می خواهند از روزگار کام ستانند.

موفقیت، جریان مداومی است که ضمن آن مشتاق و آرزومند توفیق های بیشتری هستیم. و در واقع راه موفقیت همیشه در دست ساختن است.

چطور از ترس هایمان برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم؟

ترس ها و نگرانی های زیادی در ذهن ما وجود دارند. ترس از شکست، از نه شنیدن، ترس از ناشناخته ها. تمام این ترس ها اگر زیادی در ذهنمان باشند میتوانند ما را از حرکت روبه جلو نگهدارند. بعضی ترس ها خوبند، مثلا ترس از ارتفاع باعث میشود جای خیلی خطرناکی نرویم. و بعضی از ترسها میتوانند انگیزه دهنده باشند، اگر انرژی مان را در جهت درست مصرف کنیم. میخواهیم نگاه جدیدی به ترس هایمان داشته باشیم و از آنها برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم.
1 .بدانید که بیشتر ترس هایتان غیرمنطقی هستند.
بعضی ذهن ها همیشه این جمله را مرور میکنند:”اگر اینطوری بشود چی؟” باید بدانید بیشتر اتفاقاتی که شما در ذهنتان انتظار افتادنش را دارید خیلی نادرند. ازاین به بعد ترس های گذشته تان را به یادآورید و ببینید که اتفاقاتی که از آنها میترسیدید چقدر واقعی بودند.
2 .بدانید که حتی ترس های منطقی تان هم احتمالا هیچ وقت اتفاق نمیفتند.
حتی اگر ترس از چیزی محتمل دارید، باید اینرا بدانید که احتمالا آنها هم اتفاق نخواهند افتاد. دلیلی ندارد با چیزهایی که شاید اتفاق بیفتند روزهایتان را خراب کنید. جلو بروید و خطر کنید و از اتفاقات احتمالی تخیلی نترسید.
3 .بعضی وقت ها میفهمید که خطری پیش روست ولی از آن به سلامت عبور میکنید.
بعضی چیزهای بد که اتفاق میفتند میفهمیم به بدی آنچه در ذهن ما بود، نیستند. یادتان باشد به جز مرگ، مطلقا هیچ چیز انتهای دنیا نیست. از هر ترسی به سلامت خواهید گذشت.


افراد موفق از ترس هایشان پلی می سازند به سوی موفقیت

4 .گاهی وقتها فهمیدن ترس باعث اصلاح فرد میشود.
بعضی تجربه های دردناک بهمان میفهمانند که چه چیزهایی را نمیخواهیم. میفهمیم جایی ایراد دارد. شاید اصلا این شغل یا این آدم برای زندگی ما نبوده است. پس میتوانیم تغییر ایجاد کنیم.
5 .یادتان باشد در چیزهایی که بخاطر ترس کنار گذاشته اید هم میتوانید موفق باشید.
نگذارید چیزهای جدید شما را بترسانند. مطمئن باشید چیزهای خیلی کمی در دنیا وجود دارند که نمیتوانید یاد بگیرید. پس هرچیزی را که دوست دارید شروع کنید و از “نمیتوانم” و “دیر است” چشم پوشی کنید.
6 .ترس از “به اندازه کافی خوب نیستم” را به انگیزه ای برای تلاش بیشتر تبدیل کنید.
همیشه اولین قدم سخت ترین قدم است. هرکاری که بخواهید انجام دهید چیزی پس ذهنتان میگوید که موفق نخواهید شد. بهترین کار اینست که شروع کنید و این گفتگوهای منفی ذهنی را به سمت مثبت ببرید. سعی کنید هروقت که فکر میکنید موفق نشدید، سخت تر کار کنید.

 

چطور از ترس برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم

7 .از ترس “کسی دیگر زندگی رویایی من را دارد” برای تمرکز بر اهدافتان استفاده کنید.
افرادی را میبینید که زندگی رویایی شما را دارند؟حسودی میکنید؟نکنید! یادتان باشد آنها هم مثل شما انسانند. وقتی حسادت میکنید اینرا از خودتان بپرسید که چرا این احساس را دارید؟ شاید شما هم میخواهید سفر کنید، میخواهید یک رابطه ی عالی داشته باشید، میخواهید عکاس شوید. همه ی این سوالها باعث میشوند بفهمید هدف تان در زندگی چیست و انرژی تان را صرف آنها کنید.
8 .یادتان باشد شکست همیشه هست ولی هیچ چیز مانند آن بهتان یاد نمیدهد.
شکست بخشی از یک پروسه است. هر شخص موفقی که ببینید در مقطعی از زندگی شکست خورده است. انقدر شکست میخورید تا بالاخره موفق شوید.
9 .از خودتان قدردانی کنید.
مواجه شدن با ترس ها و تبدیلشان به نیروی مثبت کمی سخت است. از قدرتی که دارید متشکر باشید. به گذشته و چیزهایی که ازشان به خوبی بیرون آمدید نگاه کنید و ببینید چقدر قدرتمند بوده اید.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar