سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۷۳۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶- ۱۰: ۰۶
عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «بسیج» مطرح کرد
ثروتی گفت: زمانی که رئیس جمهور در ارائه بودجه سال ۹۷ به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در این بودجه وابستگی به نفت کاهش یافته است، این حرف خلاف واقع بود.

 موسی الرضا ثروتی، عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج با اشاره به برنامه بودجه پیشنهادی سال 97 گفت: بررسی کارشناسانه بودجه سال ۹۷ که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شد دارای ابعاد و زوایای مختلف است لذا نیازمند زمان وسیعی است که بتوان به صورت مو شکافانه بودجه سال ۹۷ مورد بحث و گفتگو قرار دارد.

وابستگی به فروش نفت کم نشده است/ روحانی دروغ و یا اشتباه گفت

وی افزود: بر همین اساس باید این بودجه را از لحاظ درآمدی، هزینه ای و همچنین سوالات ابهام برانگیزی که آیا درآمدها قابل وصول است و مسائل دیگر  ارزیابی کرد.مهمترین منابع درآمدی بودجه سال ۹۷ از سه طریق انجام می‌شود اولین راهکار  درامدزایی بودجه سال 97  فروش نفت ایران است.بر همین اساس فروش نفت را به عنوان واگذاری دارایی های  سرمایه ای می نامند بر همین اساس واگذاری دارایی های سرمایه ای در بودجه سال ۹۷ حدود ۱۰۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و وابستگی بودجه به فروش  نفت را بیشتر  کرده است.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که  روحانی، رئیس جمهور در ارائه بودجه سال ۹۷ به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در این بودجه وابستگی به نفت کاهش یافته است، این حرف خلاف واقع بود آقای رئیس جمهور به دروغ و یا اشتباه گفته است که درآمد ما از فروش نفت کاهش یافته و این  در حالی است که روحانی سال گذشته هم در ارائه بودجه هم این سخن را تکرار کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar