سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۷۳۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶- ۲۱: ۰۷
ظریف:
وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه جامعه بین‌المللی با هر اقدامی که برای تخریب یا تغییر برجام به‌کار برده شود، مقابله خواهد کرد، گفت که ایران در این زمینه انتخاب‌های متعددی دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با همتای روس در مسکو و وزرای خارجه اروپایی و مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: آنچه دیروز و امروز در جلسات مشخص بود، این بود که اجماع یکپارچه بین المللی بر این مبنا هست که هر حرکتی که به تخریب برجام بینجامد یا آن را دستخوش تغییر کند، غیرقابل قبول بوده و جامعه جهانی با آن مقابله خواهد کرد.

ظریف ادامه داد: دیروز وزیر خارجه روسیه موضع روسیه را مشخص بیان کرد. امروز هم خانم موگرینی و وزیر خارجه سه کشوری که در مذاکرات بودند، تأکید کردند که تمامی تلاش خود را برای تضمین بهره‌مندی مردم ایران از تمامی منافع برجام به‌کار خواهند گرفت.

وزیر خارجه ایران افزود: در خصوص برخی روش‌ها مخصوصاً روش‌هایی که برای فائق آمدن بر محدودیت‌های بانکی هست بحث شد. آنها در مصاحبه‌شان تأکید کردند که ایران به برجام پایبند بوده است و این فقط آژانس بین المللی انرژی اتمی هست که باید این پایبندی را تأیید کند و آژانس بارها این پایبندی را تأیید کرده است و همین‌طور این حق را دارد که از تمام منافع [برجام] بهره‌مند شود.

ظریف در ادامه گفت: ما هم تأکید کردیم که برای اینکه ایران پایبند بماند، لازم است که همه از جمله آمریکا کاملاً به برجام پایبند باشند و آن را کامل اجرا کنند و لازم است که اتحادیه اروپا علاوه بر حمایت علنی و گفتاری، در عمل هم حمایت خود را تقویت کند تا اینکه مردم از برجام بهره‌مند شوند. به‌نظرم پیام یکپارچه و محکمی ارسال شده و باید ببینیم که نتیجه آن چه خواهد بود.

به گزارش تسنیم،وی افزود: همان‌طور که بارها گفته‌ایم جمهوری اسلامی نشان داده است که به تعهدات بین المللی خود پایبند است، اما همزمان هم نشان داده است که انتخاب‌های متعددی دارد و آن انتخاب‌ها حتماً در جهت حفظ منافع مردم ایران خواهند بود.

ظریف درباره توئیت وزیر خارجه انگلیس در خصوص دیدارش با همتای ایرانی گفت: ما گفتگوی کوتاهی را درباره موضوعاتی که قبلاً هم صحبت کرده بودیم، داشتیم، بحث‌هایی که در روابط دوجانبه هست از جمله بحث‌های مربوط به مسائل کنسولی و مسائل دیگری که بین دو کشور هست، مخصوصاً درباره حرکتی که انگلیس باید برای پایان دادن به درگیری در بحرین و خاتمه جنگ در یمن انجام دهد گفتگو کردیم و امیدواریم که دولت انگلیس اقدامات لازم را به‌عمل آورد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: