سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۷۴۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶- ۳۶: ۱۵
امام جمعه همدان:
امام جمعه همدان اظهار توهین‌ها، نفرت‌ها، تهمت‌ها و بی‌نظمی‌های اغتشاشات را ناشی از عدم تفکیک حق و باطل در نصیحت دوستانه یکدیگر دانست و گفت: سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم قم فصل‌الخطابی برای همه بود.

اغتشاشات ناشی از عدم تفکیک حق و باطل بودبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با تقدیر از امت حزب‌الله برای سرکوب اغتشاشگران، بیان داشت: امت حزب‌الله با حضور حماسی خود در میدان بار دیگر دفاع از ارزش‌های نظام را به رخ کشیدند.

وی در ادامه به رواج فرهنگ غرب در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه بر اثر فرهنگ غرب در روابط اجتماعی گسستی به وجود آمده است، گفت: در روزهایی نه چندان دور خانواده مبنا و هسته اجتماع بود که این امر در استحکام جامعه نقش بسزایی داشت.

امام جمعه همدان با بیان اینکه عاق والدین عمر انسان را کاهش می دهد، گفت: از گذشته تاکنون بزرگان در خانواده سد راه اشتباهات بوده اند و مانع از بروز اختلاف می‌شدند و به نوعی عامل استحکام و پیوند جامعه بودند و باید در ایفای این نقش تاکید داشته باشند.

وی به ارتباط با همسایه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه زمانی فرد کلید خانه خود را هنگام رفتن به مسافرت به همسایه می‌داد تا به منزل وی سر بزند و به این صورت مردم از محله خود دفاع می‌کردند، گفت: متاسفانه در عصر کنونی افراد ساکن در یک آپارتمان یا حتی افراد همسایه دیوار به دیوار یکدیگر را نمی‌شناسند چه برسد که از حال هم خبر دار شوند.

محمدی با بیان اینکه متاسفانه به جایی رسیده‌ایم که برادر با برادر ارتباط ندارد و همسر از شوهر و فرزند از پدر تبعیت نمی‌کند، گفت: متاسفانه رفته رفته روابط و حرمت‌ها از هم گسیخته شده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کمرنگ شده است، گفت: باید برای احیای این فریضه الهی در جامعه تلاش کرد.

وی در ادامه به موضوع وصیت در زمان حیات اشاره کرد و با بیان اینکه سفارش شده مسلمان در هنگام خواب وصیتش را زیر سر بگذارد، گفت: این وصیت تنها شامل مسائل مادی نیست.

محمدی همچنین اظهار توهین‌ها، نفرت‌ها، تهمت‌ها و بی‌نظمی‌های اغتشاشات را ناشی از عدم تفکیک حق و باطل در نصیحت دوستانه یکدیگر دانست و بیان کرد: سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم قم فصل‌الخطابی برای همه بود.

وی با بیان اینکه اقتصاد، اخلاق، نیازهای مردم و برجام در سخنان مقام معظم رهبری مطرح شد و طبق تاکید ایشان صدمات اغتشاشات بی‌پاسخ نخواهد ماند به سخنان مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اشاره و اضافه کرد: ۶۰ دفتر امام جمعه در اغتشاشات مورد هجوم قرار گرفت که این اتفاق نشان دهنده آن است که دشمن از آنجا که ضربه خورده عصبانی است.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar