سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۷۶۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶- ۴۳: ۱۱
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران مطرح کرد:
عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: از اهدای جایزه و تقدیر حسن روحانی از سیدجواد طباطبایی شگفت زده نشدم، اساسا عملکرد این دولت به جای رویش اندیشه، در مسیر زوال اندیشه است.

به گزارش بسیج اساتید خبرگزاری بسیج، محمدصادق کوشکی عضو هیات علمی و استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، با اشاره به اهدای جایزه به سید جواد طباطبایی ارائه دهنده «نظریه زوال اندیشه سیاسی اسلام» از سوی شخص رئیس جمهور تاکید کرد: به هیچ عنوان از ارائه جایزه و تقدیر و تشکر روحانی از سیدجواد طباطبایی شگفت زده نشدم. چرا که اساسا همه چیز دولت تدبیر و امید به هم می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که نباید فراموش کنیم این است که دولت فعلی نه تنها انقلابی نیست، بلکه قائل به این نکته است که انقلاب تمام شده است. کسانی که 5 سال تمام توان کشور را بر روی پدیده‌ای به نام برجام می‌گذارند و به جای اینکه نگاهشان به داخل باشد بارها اعتقاد و اعتماد خود را به غربی ها ثابت کرده اند. براساس مستندات این دولت هیچ اعتقادی به ظرفیت های داخلی نداشته و ندارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: در دولتی که اعتقاد و هراس بر نابودی دستاوردهای کشور با بمب بمب اتم آمریکا وجود دارد باید هم در جشنواره فارابی امثال طباطبایی برگزیده شود. اگر در این میان از شخصی انقلابی و ارزشی و دارای نگرشی منطبق با ایدئولوژی انقلاب اسلامی تقدیر شود، باید تعجب کرد.

کوشکی با اشاره به سیاستگذاری‌های غیراصولی در جشنواره‌ای دولتی همانند فجر تصریح کرد: در دولتی که جشنواره فجرش، ماموریت پمپاژ ناامیدی و یاس در جامعه را بر عهده می‌گیرد و در جشنوراه فارابی فاصله گرفتن از اصل اسلام در دستور کار قرار می‌گیرد دیگر نباید توقعی داشت.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران عدم توجه دولتی‌ها به پتانسیل‌ها و استعدادهای داخلی کشور را با ذکر یک مثال تبیین کرد و گفت: ما شاهد هستیم که در این دولت هزاران دلار صرف واردات مربا از شیلی و دانمارک می شود، شما با همین مثال می توانید به برشی از افق غرب زدگی دولت برسید. نداشتن اعتقاد به جامعه ایرانی و استعدادهای نسل جوان سبب شده عملکرد این دولت به جای رویش اندیشه در مسیر زوال اندیشه گام بردارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar