سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۷۶۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶- ۳۶: ۰۰
در پیام شهردار تبریز به مناسبت ۲۹ دی «روز ملی هوای پاک» آمده است؛
شهردار تبریز، در پیامی به مناسبت ۲۹ دی روز جهانی هوای پاک، بر لزوم اجرای طرح‌های جامع و ارتقای مشارکت عمومی برای بهبود شاخص‌های زیست‌محیطی شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربیجان شرقی به نقل از شهرداری تبریز، ایرج شهین‌باهر، در این پیام خاطرنشان کرد: هوای پاک و محیط زیست سالم، مهم ترین موهبت الهی است که متاسفانه بر اثر پیامدهای مخرب زندگی مدرن، تا حدود زیادی آسیب دیده است؛ همین امر، موجب شده مدیریت‌های شهری، جهت‌گیری خود را به سمت تطبیق شاخص‌های توسعه با باورهای زیست‌محیطی سوق دهد.

شهردار تبریز در ادامه، به زمینه های تحقق هوای پاک در مجموعه مدیریت شهری اشاره کرده و آورده است: ارتقای کمی و کیفی شبکه حمل‌و‌نقل عمومی و مدیریت منسجم پسماندها، به عنوان دو محور اصلی در حوزه ماموریت شهرداری‌ها شناخته می‌شود؛ دو محوری که البته بدون نقش مشارکتی عموم شهروندان، فاقد تاثیرگذاری عملی خواهدبود.

وی یادآور شده است: شهرداری تبریز، دوره جدید مدیریت شهری را با اولویت‌دهی به توسعه فضای سبز آغاز کرده و مصمم است با تکمیل پروژه‌های جنگل‌کاری عینالی، ائل‌داغی، آرپادرسی، خاوران و عباس ميرزا و حفاظت از سایر کاربری‌های فضای سبز، اقدامات موثر برای احیای «باغ‌شهر تبریز» بنیان نهد.

شهین‌باهر، توسعه و تجهیز پروژه قطار شهری، نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی و همچنین حرکت‌های جدید علمی در حوزه تفکیک، بازیافت و هدایت اصولی پسماندها را از ضرورت‌های «هوای پاک» خواند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar