سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۷۷۳۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۶- ۱۰: ۰۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در آیین بزرگداشت استاد ابراهیم پشت‌پناه در تبریز، گفت: هنرمندان سرمایه و گنجینه‌های ارزنده و تکرارناپذیر هر ملتی هستند و مانایی فرهنگ و هنر ملت‌ها بستگی به وجود این عزیزان دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمد محمدپور افزود: مسیر توسعه و تعالی کشور با بهره ‌مندی از این سرمایه‌های عظیم طی می‌شود و این بزرگان بر غنای فرهنگ و هنر این مرز و بوم می‌افزایند.

وی ادامه داد:‌ ما برای عمق‌بخشی و استمرار به زندگی عزت‌بخش خود، نیازمند این انسانهای بزرگ هستیم و زندگی پرافتخار آنان الهام بخش ما و آیندگان است.

محمدپور با اشاره به اینکه ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﻫﻨﺮ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻣﯿﻦ ﻣﺪﯾﻮﻥ ﺍﻫﺘﻤﺎﻡ ﻭ ﻫﻤﺖ ﻭﺍﻻﯼ ﺍﯾﻦ ﺑﺰﺭﮔﺎﻥ ﺍﺳﺖ،‌ تصریح کرد: هنرمندان ارزشمندترین سرمایه‌ی اجتماعی و فرهنگی هر جامعه‌ای هستند که استفاده صحیح و درست از فکر و ایده خلاق آنان می‌تواند در رفع بسیاری از آسیب‌های جامعه تأثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: اگر نسلهای آتی پیشینه ی اثرگذار خود را باور کنند و به ظرفیت های تمدن ساز و سعادت بخش گذشته واقف باشند می توانند نقش آفرینی نمایند.

محمدپور گفت: استمرار حرکت به سمت فرهنگ پروری و جریان سازی فرهنگی در جامعه مرهون تکریم فرهیختگان آن جامعه است.

وی اظهار کرد: برگزاری آیین بزرگداشت استاد پشت‌‌پناه درواقع تلاشی در راستای پاسداشت و ارج نهادن به مقام والای اندیشه و تلاش های ایشان در راستای هنر فاخر نقاشی و آشنایی بیش از پیش محققین و اصحاب فرهنگ و هنر با دستاوردهای هنری ایشان و به عبارتی به تصویر کشیدن بخشی از زندگی مشعشع و شعف‌انگیز وی است.

وی افزود: استاد پشت‌پناه بخشی از تاریخ فرهنگ و هنر آذربایجان و ایران است و معرفی این شخصیت فاخر به نسل های فعلی و آینده یک ضرورت فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تاکید کرد: برگزاری آیین های تجلیل از مفاخر و بزرگان درواقع بر این اصل استوار است که فکر و اندیشه و هنر در جامعه اسلامی دارای قدر و منزلت است.

محمدپور تاکید کرد: انتقال این پیام مهم به نوجوانان و جوانان و نسل های آتی که بزرگان هنر و فرهنگ و شایستگان در منظر مردم دارای منزلت و جایگاه رفیعی هستند، از دیگر اهداف و ضرورت های برگزاری چنین آیین‌هایی است.

وی گفت: برگزاری آیین بزرگداشت هنرمندان و اصحاب قلم و فرهنگ و هنر پیامدهای متعددی دارد که از ان جمله می توان به الگوسازی برای جوانان و نوجوانان و شناسایی استعدادهای بالقوه و به فعلیت رساندن و شکوفا کردن آن اشاره کرد.

محمدپور همچنین به احداث موزه هنرهای معاصر اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آذربایجان‌شرقی مصوب شد تا ١٥ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه موزه هنرهای معاصر و ٢٨ میلیارد تومان برای احداث تالارهای شهر تبریز اختصاص یاد که امیدواریم این دو پروژه در طول دو سال به ثمر رسیده و در اختیار هنرمندان و اصحاب فرهنگ قرار گیرد.

در این آیین از مقام هنری استاد ابراهیم پشت‌پناه تجلیل شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: