سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۸۱۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶- ۲۲: ۱۲
سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اخلاص، نبوغ و فداکاری سردار شهید حسن باقری گفت: شهید باقری تا لحظه شهادت به طور مستمر در مسیر ارزش های انقلاب حرکت می کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از سپاه تهران بزرگ؛ سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی شامگاه چهارشنبه چهارم بهمن ماه 1396در مراسم بزرگداشت سردار شهید حسن باقری که با عنوان «نابغه دفاع» در تالار وزارت کشور برگزار شد، گفت: گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان سربلند دفاع از حرم و شهدای مظلوم جهان اسلام در فلسطین و یمن و خاطره امام شهیدان که چهل سال پیش ملت ایران را به پیروزی رساند.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ضمن تقدیر و تشکر از سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ و دست اندرکاران برگزاری این یادواره گفت: حسن باقری یار وفادار امام خمینی(ره) بود. خداوند در قرآن کریم می فرماید: سرنوشت قومی تغییر نمی کند مگر اینکه نفوس جامعه تغییر کند. این تغییر رفتار و نفوس  و ارزش ها در ایران اسلامی به وجود آمد و یکی از مستبدترین رژیم ها را سرنگون کرد و آرزوی صد ساله ی ملت ایران محقق شد.
استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: یکی از این نفوس متحول شده، حسن باقری بود که مهاجری الی ا... است. جوانی که پیش از انقلاب به مبارزات روی آورد و بعد از پیروزی انقلاب در هر جایی که انقلاب نیاز داشت حاضر شد و جان خود را در طبق اخلاص گذاشت. در چهره او ارزش های انقلاب، دفاع مقدس و شهدای دفاع مقدس را می توان مشاهده کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیش از انقلاب، ارزش ها و امتیازات در پست و درجه و ریاست بود ولی با وقوع انقلاب ارزش های طاغوتی كنار رفت و تبدیل به ضد ارزش گردید. در جوانان تحول یافته در مکتب انقلاب ارزش در خدمت به مردم و گمنامی شکل می گرفت. آنها به سمت ارزش های جدید حرکت می کردند و به دنبال شهادت و خدمت به مردم بودند و همه ی این شاخصه ها در چهره ی شهید باقری هویدا بود.
دکتر رضایی با اشاره به اینکه شهید باقری تا لحظه آخر شهادت به طور مستمر در مسیر ارزش های انقلاب حرکت می کرد، گفت: آشنایی من با ايشان ازطريق معرفی وی توسط مقام معظم رهبر ي صورت گرفت. ایشان فرمودند این جوان به درد کارهای اطلاعاتی می خورد، لذا جلسه ای را با او برگزار کردم و انگیزه ها و نظرات او را در مورد گروه ها و موضوعات مختلف جویا شدم،  آنقدر خوب به سوالات جواب داد که حس کردم در بخش هایی معلومات او بیشتر از من است لذا او را براي كار اطلاعاتي انتخاب كرديم و به او گفتم از این اتاق که بیرون می روی اسم تو حسن باقری است و دیگر خودت را غلامحسین افشردی معرفی نکن. 
وی در ادامه افزود: ناآرامی ها و ناامنی ها موجب هرج و مرج بود و کشور نیازمند افرادی نظیر شهید باقری بود که سازمان اطلاعات انقلابی را بنیانگذاری کنند لذا با كمك جواناني مثل ايشان سازمان اطلاعاتي قدرتمندي در كشور شكل گرفت. به محض حمله عراق، به اتفاق آقای شمخانی در اهواز نشسته بودیم که هواپیماهای عراقی نزدیکی ما را بمباران کردند. در روزهاي اول جنك كسي از حرکت وپيشروي عراقی ها به داخل مرز خبر نداشت، در این برهه بود که حسن باقری خود را به خوزستان رساند و اطلاعات نظامی را راه اندازی کرد.  آن روزها کشور در سرگردانی به سر می برد و ایام تاسف باری را در موضوع جنگ سپری می کردیم تا اینکه بعد از حکم امام در مورد فرماندهی سپاه اينجانب، جمعی چند نفره متشکل از حسن باقری، آقای رشید، آقای رحيم صفوي و آقاي شمخانی و بعدا آقای صیاد را تشکیل دادیم که تصمیم گیری های اصلی در این جمع صورت می گرفت و بسیاری از عملیات ها در این جمع طراحی شد. 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام استعداد و نبوغ شهید باقری را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: او اطلاعات امنیتی و نظامی را به خوبی می شناخت و در بُعد فرماندهی نظامی هم رشد کرده بود، در مسائل سیاسی هم بسیار صاحبنظر بود و تحلیل های او خواندنی است. او در خاطرات خود، جمع بندي جلسه ی فرماندهان را که خود من اعلام كرده بودم يادداشت كند آورده است. در این یادداشت ها ما شرايط آينده، يعني شکست صدام  و محاصره اقتصادی ایران توسط آمریکا و شکل گیری جبهه ای جدید توسط کشورهای عربی در سال 1360 را پیش بینی کرده بوديم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با بیان‌ خاطراتی از دوران دفاع مقدس، شهید باقری را حقیقتا  نماد ایمان کامل دانست و افزود: شهید باقری  اعتقاد به قلب، اعتراف به زبان و عمل به جوارح داشت و خالص بود و یکی از فرماندهان مقتدر ما در جبهه ها بشمار می رفت و امیدواریم در سایه ولایت، برادری ها و اعتمادی که بین ما بود ماندگار بماند و همواره در مسیر شهدا باقی بمانیم.
در ابتدای این مراسم نیز سردار یزدی، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) به نمایندگی از رزمندگان دفاع مقدس، به خانواده های محترم شهدا، جانبازان، فرماندهان نیروهای مسلح و میهمانان حاضر در این یادواره خوش آمد گفت و افزود: بزرگداشت شهید باقری، بزرگداشت جوان ایثارگری است که قله های ابتکار و نوآوری را فتح کرد و به یکی از معجزات انقلاب تبدیل شد.
در این مراسم با حضور سرلشکر محسن رضایی سرلشکر محمدباقری، سردار سلامی و دکتر رحمانی فضلی از خانواده های همرزمان شهید حسن باقری، شهیدان دکتر مجید بقائی، توکل قلاوند، محمدتقی رضوانی و مجتبی مومنیان تجلیل شد و توسط دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ازکتاب «ملاقات در فکه» و کتاب «روایت زندگی شهید حسن باقری»، ماکت تندیس و تمبر یادبود شهید باقری و نمایشنامه «رود آتش» رونمایی شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar