سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۱۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶- ۳۷: ۱۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود عنوان کرد:
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در دومین همایش رویکرد‌های نوین در آمایش سرزمین در ایران گفت: در توزیع سلامت به سه دسترسی جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی توجه شده است که بیانگر نگاه و اجرای عملیاتی اصول ومبانی آمایش سرزمین است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، دکتر رضا چمن در دومین همایش رویکرد‌های نوین در آمایش سرزمین در ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به مبانی برنامه ریزی فضایی و آمایش سرزمین اظهار کرد: طراحی نظام سلامت واستقرارشبکه بهداشت درکشوربراساس ۳ دسترسی جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی صورت گرفته است.
وی به آموزش عالی و آمایش سرزمین اشاراتی داشت و گفت: در رویکرد اولیه که به نوعی مبتی بر دیدگاه آمایش سرزمین می‌باشد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را در مناطق توسعه یافته و برخوردار از منابع و دارای امکانات متعدد مستقر می‌کردندکه واجدجاذبه‌های لازم برای جذب وماندگاری اساتید و تحصیل دانشجویان بود.
وی خاطر نشان کرد: در رویکرد نوین، آموزش عالی در خدمت توسعه قرارمی گیرد. اما در آمایش سرزمین در آموزس عالی می‌بایست با ترکیب هر دو رویکرد توسعه متوازان و تصمیم براساس براساس شواهد علمی که از اقتضائات اولیه تحقق اهدف آمایش سرزمین محسوب می‌گردد را مدنظر قراردهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به توزیع سلامت براساس نظام شبکه‌های بهداشتی درمانی بیان کرد: در توزیع سلامت به سه دسترسی جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی توجه شده است که بیانگر نگاه و اجرای عملیاتی اصول ومبانی آمایش سرزمین است.
دکترچمن گفت: متوسط سال تحصیلات در ایران ۷ و دو دهم سال و در کشور‌های توسعه یافته ۱۲ و دو دهم سال است که نشان می‌دهد در این زمینه هنوز فاصله زیادی با دنیا داریم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar