سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۲۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶- ۲۵: ۰۶
رئیس سابق بسیج عشایر سمنان در گفتگو با «بسیج»:
جدیدی گفت: عشایر عمده کارشان با دام است و برای پرورش آن‌ها نیاز به علوفه برای طعام دام خود دارند به همین دلیل اکثریت با تامین غذای دام خود با مشکل مواجه هستند.

حشمت الله جدیدی رئیس سابق بسیج عشایر سمنان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج درباره مشکلاتی که عشایر در خصوص گذران زندگی با آن مواجه هستند گفت: خانواده عشایر در جامعه ایرانی به عنوان یک قشر مولد در ایران به حساب می‌آید که برای اقلامی که تولید می‌کنند دولت‌ها معمولا ارزش کمتری برای آنان قائل می‌شوند.

وی افزود: عشایر عمده کارشان با دام است و برای پرورش آن‌ها نیاز به علوفه برای طعام دام خود دارند به همین دلیل اکثریت با تامین غذای دام خود با مشکل مواجه هستند. قشر عشایر از دولت‌ها انتظار دارند که برای تامین نیاز‌های دام خود با تامین علوفه و یا قرار دادن تسهیلاتی مشکلات آنان را مرتفع کنند.

تاکید کرد: هرچه جلوتر می‌رویم کشور با بحران‌های جدی تری از آب مواجه می‌شود که برای عشایر مثل یک سم می‌ماند به همین خاطر دولت‌ها باید توجهشان به این قشر بیشتر باشد تا فرهنگ شان رو به انقراض کشیده نشوند. البته انقراض فرهنگ عشایر پیش‌تر توسط کارشناسان تایید شده، اما راهکار‌هایی را هم در خصوص جلوگیری از این انقراض هم ارائه دادند که می‌توان جلوی این فاجعه را گرفت.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar