سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۸۳۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶- ۴۴: ۰۹
هدف آمریکا از انتقال ترورست های داعش به افغانستان
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز، سه شنبه در ابتدای جلسه درس خارج فقه با ابراز تأسف عمیق از کشتار مردم بی‌گناه در حوادث تروریستی اخیر افغانستان، گفتند: هدف آمریکا از انتقال تروریست‌های داعش به افغانستان، و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است

به گزارش خبرگزاری بسیج از زاهدان، گزیده‌ای از بیانات ایشان پیرامون این مسئله مهم به شرح ذیل می‌باشد.

من همین جا از این فرصت استفاده کنم و تأسّف و تألّم خودمان را عرض بکنیم نسبت به حوادثی که در همسایگی ما در افغانستان دارد اتّفاق می‌افتد به وسیله‌ی همین کسانی که ادّعای اسلام میکنند و واقعاً از اسلام بویی نبرده‌اند. الان - [یعنی]از حدود یک ماه گذشته، هفت یا هشت حادثه‌ی کشتار دسته‌جمعیِ تروریستی در افغانستان اتّفاق افتاده؛ در یکی شصت هفتاد نفر شهید شدند، در یکی پنجاه شصت نفر کشته و در دیگری بیش از بیست نفر جان دادند؛ در کابل، در قندهار، در جا‌های دیگر. امضاء هم میکنند و اعتراف هم میکنند که «ما کردیم»! چه کسی؟  داعش.

توجّه بکنید، همان دست‌هایی که داعش را به وجود آوردند -چه در عراق، چه در سوریه- و آن جنایات را به وسیله‌ِی داعش مرتکب شدند و داعش را ابزاری قرار دادند برای آن همه ظلم بزرگ به مردم، همان‌ها باز دارند داعش را منتقل میکنند به اینجا، [یعنی]به افغانستان؛ آنجا شکست خوردند، میخواهند اینجا دوباره شروع کنند؛ این هم شروعشان است،که تقریباً از حدود یک ماه یا چهل روز گذشته جنایات متعددی را مرتکب شدند.

البتّه در این کشتار‌ها هم شیعه و هم سنی هدف قرار دارد - همانند عراق، و جا‌های دیگر- اینگونه نیست که فقط شیعه [کشته شود]؛ البتّه در یک قضیّه متأسّفانه حدود پنجاه نفر یا بیشتر، طلبه‌ی شیعه به شهادت رسیدند، لکن فقط شیعه نیستند؛ نخیر، مردم معمولیِ غیرنظامی -سنّی، شیعه- را در کابل و در جا‌های دیگر، [میکشند]؛ برایشان فرق نمیکند، چون برای آمریکا فرق نمیکند.

آنچه امروز برای سیاست آمریکا در این منطقه در اولویت قرار دارد، این است که این منطقه روی آرامش نبیند؛ دولت‌ها و ملّتهای این منطقه به خودشان مشغول باشند، تا به فکر معارضه‌ی با عامل خبیث استکبار در این منطقه یعنی صهیونیسم نیفتند. این یک هدف. یک هدف دیگر هم اینکه آمریکا حضور خودش را [در اینجا]توجیه کند. وقتی که در افغانستان ناامنی هست، آمریکا حضور خود را توجیه میکند، که «بله، ما میخواهیم بیاییم اینجا که امنیّت را برقرار کنیم»، در حالی که ناامنی را خود آن‌ها به وجود آورده‌اند، ناامنی را آن‌ها به وجود آورده‌اند؛ حوادث افغانستان -با واسطه و بی‌واسطه- به وسیله‌ی عوامل آمریکا از بیست و چند سال قبل انجام گرفته؛ یعنی آن‌ها بودند که موجب این کشتار‌های به اسم مذهب در این منطقه شدند؛ حالا هم همان کار رادارند ادامه میدهند؛ میخواهند همیشه [منطقه]شلوغ باشد تا حضور خودشان را در اینجا تأمین کنند و مقاصد سیاسی و مقاصد اقتصادی خودشان را پیش ببرند.
 
ایشان در ادامه فرمودند: لعنت خدا بر استکبار، بر عوامل استکبار، بر دولت خبیث و جنایت‌کار صهیونیسم و آمریکا و عوامل آنها، که مردم و مسلمان‌ها را این جور نابود میکنند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar