سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۳۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶- ۳۰: ۰۹
يادداشت؛
در طول تاریخ بشریت نمی توان زماني را سراغ داشت که در آن زنان نقشی نداشته باشند همچنانكه در تاریخ اسلام نقش زنان در کنار مردان انکار ناپذیر است.

زنانی همچون حضرت خدیجه کبری(س) در کنار پیامبر اسلام در یاری رساندن به رسول خدا(ص)، حضرت فاطمه(س) در کنار امیرالمونین(ع) در دفاع از حریم ولایت و نقش زینب کبری(س) در کنار امام حسین(ع) که به حق توانست با آن رشادت خود پیام عاشورا را جاودانه کند.

اما نكته مهم و حايز اهميت این است که حضور آنها همراه با حفظ حریم انسانی و ارزش اسلامی چون حجاب بوده است، نکته ای که برای زنان از واجبات دینی بوده و به اهمیت و رعایت آن در آیات قرآن و روایات متعدد تاکید شده است.

واجب دینی که با اجرای کشف حجاب از سوي رضاخان، بودند زناني كه با ايستادگي در برابر اين بي حيايي، حياي خود را فرياد زده و برای حفظ این ارزش بزرگ اسلامی از جان خود گذشتند.

در دوران دفاع مقدس نیز زنان انقلابی ایران به تاسی از فاطمه زهرا(س) و زینب کبری(س) دوشادوش مردان برای پاسداشت این حرمت انسانی نقش آفريني كرده و با صيانت از این ارزش والای انسانی حماسه حضور خود را به جهانیان ثابت کردند؛ حماسه اي که همراه با حجاب -این ارزش بزرگ انسانی- پررنگ تر و برجسته تر، نمود واقعی خود را در سال های مقاومت و پایداری نشان داد.

جامعه زنان در راستای پاسداشت این فرهنگ ارزشی و اسلامی(حجاب و عفاف) باید بر خود وظیفه بدانند تا با ارزشمند خواندن نقش زنان در جامعه، به حضور زن در اجتماع با این ارزش والا تاکید کرده و زنان جامعه را به رعایت آن برای داشتن جامعه ای سالم و اسلامی دعوت کنند چراکه نادیده گرفتن این موضوع مهم موجب بروز معضلات مختلفی همچون آسیب های اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی در جامعه و کانون خانواده ها می شود.

زنان غیور ایران اسلامی با آراسته شدن به این ارزش اعلام می کنند که در تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب، در راستاي ادامه راه شهدا، و حفظ آرمان های بلند امام خمینی(ره)، بر حفظ این ارزش والا مصمم تر از همیشه افتخار كرده و از آن صیانت می کنند و با حضور در عرصه های اجتماعی کشور نقش خود را به استکبار نشان داده و ثابت کرده است که حجاب و عفاف نه تنها مانع پیشرفت آنها نیست بلکه درخشش زنان و دختران ایرانی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و حتی سیاسی موجب تعجب جهانيان شده شده است، ارزشی که نشان از آزادگی و اعتلای زنان ایرانی دارد.

رقیه غلامی

 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: