سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۸۴۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶- ۴۴: ۱۰
واکنش تشکل های دانشجویی دانشگاه شهید باهنر به اظهارات مشاور شهردار کرمان:
تشکل های دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان نسبت به اظهارات مشاور شهردار کرمان و عضو هیئت علمی این دانشگاه در مورد شهدا انتقاد کرده بودند بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش بسیج دانشجویی خبرگزاری بسیج، تشکل های دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان نسبت به اظهارات مشاور شهردار کرمان و عضو هیئت علمی این دانشگاه  که در مورد شهدا انتقاد کرده بودند بیانیه ای صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ ﴿ آل‌عمران ۱۶۹﴾

(ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

  به روزی رسیده ایم که یکی از مسئولین جمهوری اسلامی که صندلی خود را مدیون خون شهدای ما هستند، با پررویی تمام نیاز به جوانان پرانرژی و دانا را بیشتر از شهدا و علی الخصوص شهدای مدافع حرم ذکر می کنند. شهدای ما جوانان پرشوری بودند که برای دفاع از همین جمهوری اسلامی ای که امروزه همین مشاور سابق شهردار یک شهرستان جمهوری اسلامی از سفره آن ارتزاق می کنند، به میدان نبرد با دشمن رفتند. نکته مهم اینجاست ما به جوانانی نیاز داریم که الگویشان همین شهدا باشند نه جوانانی که خود را رهرو راه شهدا ندانند. جوانانی از این قبیل به هیچ درد این مملکت نخواهند خورد و نخواهند توانست نقش مفیدی را در تحقق دولت اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری ایفا کنند.

  قطعا شهردار کرمان به دور از خانواده سالاری و ژن خوب گزینی، همسر خود را در پست مشاور خود منصوب نموده اند؛ وگرنه کم نیستند جوانان پرشور و دانایی که مشتاق فعالیت جهادی و حتی به دور از هرگونه حقوق و مزایا در شهرداری کرمان می باشند. مساله این است چرا باید به جایی برسیم که یکی از مسئولین جمهوری اسلامی به این راحتی به شهدا اهانت می کند و به نوعی حضور آن ها را در جامعه بی ثمر می شمارد؟! و مساله مهم تر این است در دورانی که باید با دو قطبی انقلابی-غیرانقلابی به مسئولین نگاه کنیم، بیان این جمله که به جوانان پرانرژی و دانا بیشتر از شهدا نیاز داریم چه جایگاهی دارد؟ اساسا مبنای این تفکر که به بیان این جمله می رسد چیست
  ما تشکل های دانشجویی از نهادهای قضائی به طوری جدی خواستار این هستیم که افرادی که این چنین و به این راحتی به شهدا توهین می کنند و ارزش های جامعه را به هیچ می انگارند را به جزای اعمال خود برساند تا دیگر شاهد این چنین توهین ها و افاضات پوچ در بین مسئولین نباشیم. هم چنین ما تشکل های دانشجویی آمادگی خود را مبنی بر برگزاری یک دوره کلاس عقیدتی برای مسئولینی که فکر می کنند دیگر نیازی به شهدا در جامعه نداریم، اعلام می داریم.

 بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان

 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان

مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه شهید باهنر کرمان

 جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar