سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۴۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶- ۴۳: ۱۰
معرفی کتاب:
روح الله نامداری، تصویر تازه ای بر مبنای قاعده علمی آشنایی زدایی برای آشنایی با امام (ره) ارائه کرده که به همت نشر معارف در کتاب «خمینی؛ پدیده انسانی پیچیده» منتشر شد.
به گزارش بسیج جامعه زنان کشوری خبرگزاری بسیج، ؛ بشری یثربی: هنگامی که در باز شد، جزر و مد طوفان انرژی برپا شد. عبای قهوه ای، عمامه سیاه و محاسن سفیدش همه مولکول های ساختمان

خمینی به مثابه هاله یک نور در حال حرکت را به حرکت درآورد. توجه حاضران چنان متمرکز و میخکوب شد که هر چیز دیگری غیر از او ناپدید گردید. به عمق وجدان و آگاهی همه کسانی که در حسینیه جماران حاضر بودند، نفوذ کرده بود. او تمام تصاویر تخیلی را که هر کس قبل از ملاقات با او در ذهن خود ساخته بود، منهدم کرد.

این متن، بخشی از کتاب «خمینی؛ پدیده انسانی پیچیده» است که در توضیح خط سیر کتاب همراه با عنوان آن نوشته شده، گزاره هایی برای آشنایی زدایی از «تصویر عمومی شده» امام خمینی(ره) و منطق گزینش بیانات و خاطرات کتاب بر این روش است.

در زبان شناسی، «آشنایی زدایی» روش و شیوه کشف و بیان معناست، ولی در پژوهش های اجتماعی و فرهنگی، آغاز پژوهش و طرح مسأله برای محقق است. کتاب به قلم روح الله نامداری در  ۱۶۸ صفحه و به قیمت ۸۰۰۰ تومان در آبان ماه 1396 به همت دفتر نشر معارف و در 2000 نسخه منتشر شد.

«خمینی؛ پدیده انسانی پیچیده» از سه بخش مقدمه تدوینگر، بیانات امام خمینی(ره) و خاطراتی ناب از امام خمینی(ره) تشکیل شده است.

جوانی را در 180 ثانیه مرور کنید

حسین سروقامت دلیل نامگذاری کتاب «جوانی در 180 ثانیه» را در موجز نویسی داستان ها دانسته و در مقدمه کتاب آورده است: شما می توانید برای خواندن هر یک از این ماجراهای واقعی فقط 3 دقیقه وقت بگذارید و در عوض با یکی از فوت و فن های دوره جوانی آشنا شوید.

این کتاب جلد دوم کتاب «می شکنم در شکن زلف یار» است که پیش از این به قلم همین نویسنده منتشر شده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته بود. جلد نخست به چاپ دهم رسید و حدود صد هزار نسخه از آن چاپ شد.

در جلد دوم نیز مانند جلد نخست، 40 ماجرای واقعی از زندگی جوانان ترسیم شده است. در هر یک از این ماجراها مانند یک پازل، ابعاد شخصیتی یک جوان آشکار می شود و نویسنده درصدد است تا در هر ماجرا به یکی از ابعاد شخصیتی مانند مسوولیت پذیری، جوانمردی و غیرت او تلنگری زده شود.

به گفته نویسنده داستان های این کتاب بر اساس مشاهدات یا شنیده های نویسنده از زندگی جوانان ایرانی است.

در این کتاب به صورت غیرمستقیم از روایات و آیات استفاده شده و مخاطبان اصلی این کتاب جوانان و دانشجویان هستند.

کتاب به همت نشر معارف و در سال 96، به قیمت 11 هزار تومان و در 252 صفحه منتشر شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar