سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۸۵۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶- ۱۱: ۱۴
مسئول بسیج سازندگی خاش مطرح کرد:
مسئول بسیج سازندگی شهرستان خاش گفت: با ارائه تسهیلات قرض الحسنه توانستیم کارگاه تولید رب انار که چند سال تعطیل بوده را فعال سازی کنیم
جواد فرنام در گفت و گو با خبرنگار بسیح از خاش افزود: این کارگاه به دلیل نبود سرمایه در گردش و مشکلات مالی چند سال است که راکد مانده بود و با ارائه ۴۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه فعال شد و ۵ نفر به طور مستقیم مشغول به فعالیت شده اند.
وی ادامه داد: این کارگاه نیمه صنعتی بوده و با فعال شدن آن ۱۰ درصد از تولید انار منطقه را به خود اختصاص داده است.
فرنام با اشاره به اینکه هنوز کشاورزان منطقه به صنایع تبدیلی اعتماد نکرده و محصول را به این واحد نمی‌دهند و به روش سنتی اقدام به فروش با تولید رب انار می‌کنند، اظهار کرد: در صورتی که انار منطقه به این کارگاه وارد شود، میتوان اشتغال بیشتری را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه این کارگاه در روستای سنگان خاش واقع شده و بیش از ۱۵ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است، تصریح کرد: این کارگاه دارای تمامی پروانه‌ها و مجوز‌های لازم بهداشتی و صنفی است و با توجه به محصول تولیدی خوب، هیچ محصولی برای ارسال به سایر استان‌ها و کشور‌های منطقه باقی نمی‌ماند و همه تولید آن‌ها در داخل استان به فروش می‌رسد.
وی تاکید کرد: متاسفانه میزان تسهیلات با میزان درخواست تولید کننده و فعال صنایع تبدیلی تطابق ندارد و نیاز است تا سقف تسهیلات افزایش پیدا کند.
این مسئول در پایان گفت: بسیج سازندگی در کنار دولت و برای رفع موانع تولید و اشتغال زایی پایدار اقدام به ارائه تسهیلات قرض الحسنه، مشاوره، آموزش، بازاریابی محصولات تولیدی و ... می‌کند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar