سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۸۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶- ۰۶: ۱۱
مسئول بهداری رزمی شمال شرق در اسدیه:
مسئول بهداری رزمی شمال شرق گفت: هفت تیم غربالگری در 90روستا کار انجام شد و 7هزار و 200 نفر ویزیت اولیه انجام شد و نیازمندهای دارویی اورژانسی ارائه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، دکتر عباسی مسئول بهداری رزمی شمال شرق صبح امروز  در مراسم افتتاحیه بیمارستان ثابت تخصصی از میلاد تا میلاد در شهرستان درمیان اظهارداشت: این بیمارستان یکی از 12 بیمارستان تخصصی که بنا داریم از میلاد نبی مکرم اسلام تا میلاد ایشان در سال آینده در نقاط مرزی  کشور برپا کنیم.

وی عنوان کرد: همانطور که می توان فعالیت سپاه را در حوزه محرومیت زدایی، مردم یاری و ارائه خدمات به نقاط محروم و مرزی کشور در ابعاد مختلفی مرور کرد در یکی از حوزه ها سلامت و ارائه خدمات بهداشتی درمانی است.

عباسی اضافه کرد: بیمارستان صحرایی از اوایل دهه 80 با پیش دستی پیشکسوتانی مانند شهید رهبر و شهید شوشتری در استان سیستان و بلوچستان و مرزهای شرق کشور راه اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه  نقاط مرزی از محرومیتی در حوزه سلامت به ویژه زیرساخت های بیمارستانی و تجهیزاتی رنج می برند نیروی زمینی سپاه با توجه به تجربیات دوران دفاع مقدس همت خود را بر این داشتند که بیمارستانهای متحرک و سامانه ها و تجهیزات بیمارستانی متحرکی را ایجاد کنند.

مسئول بهداری رزمی شمال شرق افزود: توفیقاتی خوبی را ستاد کسب کرد و صدها بیمارستان صحرایی و مراکز مختلف بهداری نیروی زمینی که در پنج منطقه کشور فعال است و منطقه شمال شرق شامل استانهای شمالی، مرکزی و جنوبی است.

وی با بیان اینکه این بیمارستان شصت و چهارمین بیمارستان تخصصی است که ایجاد می شود گفت: قبل از این در کانکس ها ایجاد می شد. سال قبل  در شهرستان نهبندان کار کردیم.

عباسی با بیان اینکه این اقدام در جهت رفع محرومیت حوزه بهداشت و درمان مسکن و اقدام مقطعی است گفت: برای رفع محرومیت در این حوزه کار اصولی تری با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان انجام شد که کاری مشترک با وزارت بهداشت و درمان و در چارچوب روند جاری شبکه های بهداشت و درمانی که در نقاط مرزی موجود است انجام دهیم.

وی بیا داشت : در این طرح می خواهیم در قالب شبکه بهداشت از طریق  ارجاع مردم مشکلات را احصاء  و  نواقص را با وجود نیروهای متخصص برطرف کنیم که با تجهیز بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان درمیان کار را شروع کردیم.

مسئول بهداری رزمی شمال شرق اظهارداشت: اگر بنا باشد به همه جمعیت در منطقه خدمات ارائه دهیم رقم قابل توجهی است و در توانایی گروه و در وقت محدود مقدور نیست و نمی توانیم  خدماتی که مورد نیار افراد و بیمارانی که اضطرار دارند ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه کار در دو مرحله انجام شد افزود: در هفته های گذشته مرحله اول طرح غربالگری بود که  با اعزام تیم های غربالگری از مشهد و همکاری قرارگاه شهید ناصری و شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده است.

عباسی ادامه داد: با استفاده از هفت تیم غربالگری در 90روستا کار انجام شد.  شبکه های بهداشت به این طرح پیوستند و 7هزار و 200 نفر ویزیت اولیه انجام شد و نیازمندهای دارویی اورژانسی ارائه شد.

وی پیش بینی کرد: در پایان طرح بالغ بر 4هزار نفر غرباگیری و ارجاع می شوند جهت درمانهای تخصصی که از امروز توسط تیم تخصصی شامل 15 رشته تخصصی در بیمارستان داریم که 13 متخصص از مشهد حضور دارند و 2 متخصص از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند می آیند.

وی اضافه کرد: پیش بینی کردیم بالغ بر 500 عمل جراحی ماژور در این هفته در بیمارستان داشته باشیم و امیدواریم طرحی الگو و موفق شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar