سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۸۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶- ۲۷: ۱۲
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درگفتگو با «بسیج»:
پژمان فر گفت: این که ما بگوییم بخش خصوصی این را بر عهده بگیرد فرار کردن از مسئولیت است. مسئولیت حاکمیت تصدی گری نیست اما حق هم ندارد وظایف حاکمیتی را واگذار کند.

نصرالله پژمان فر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج با انتقاد از اظهارات رئیس جمهور در مورد اینکه باید ممیزی کتاب ها را به فرهیختگان و ناشران بزرگ واگذار کنیم گفت: در تمام دنیا این یک حق روشنی است که حاکمیت در ارتباط با ممیزی کتاب اقدام کند.

وی افزود: از حقوق مسلم حاکمیت این است که از آنجایی که کتاب یک جریان فکری را پشت سر دارد مراقبت کند همانطور که مثلا مراقب هستند از جسم مردم در برابر بیماری ها محافظت شود. حاکمیت باید تلاش کند که در حوزه مسائل فکری و اندیشه ای هم این مدیریت را داشته باشد که تولیداتی که امروز به عرصه استفاده مردم می رسد ممیزی شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این که ما بگوییم بخش خصوصی این را بر عهده بگیرد فرار کردن از مسئولیت است. مسئولیت حاکمیت تصدی گری نیست اما حق هم ندارد وظایف حاکمیتی را واگذار کند. مثلا وظایف امنیتی و نظارتی، وظایف وزارت اطلاعات،  را نمی توان به بخش خصوصی واگذار کرد. امیدواریم که مسئولین از این رفتارهای ژورنالیستی دست برداشته و به حل مسائل کشور بپردازند.

پژمان فر اظهار داشت: امروز بلاتکلیفی در عرصه های مختلف کشاورزی و صنعت و اقتصاد و خدمات و اشتغال وجود دارد. متاسفانه یک سری مسائل پر تنش را مطرح می کنند که هیچ عاید ی هم برای کشور ندارد. امروز لزومی به این حرفها نیست. اینکه رئیس جمهور وظایف خود را رها کرده و به مسائل دیگر می پردازد حاکی از این است که کار ی انجام نداده و می خواهد آب را گل آلود کند تا کسی از او سوال نکند.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar