سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۸۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶- ۲۱: ۱۶
معاون مالی و اقتصادی بانک شهر گفت: با نگاهي به ساختار سرمايه این بانك و تغييرات آن از سال 1388تاكنون و طي 4 مرحله افزايش سرمايه ، تعداد سهام از 1500 ميليون سهم به 15573 ميليون سهم معادل 10/4 برابر ( به ارزش 15573 ميليارد ريال ) افزايش يافته است.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، معاون مالی و اقتصادی این بانک با بیان این مطلب گفت: موتور محركه بانك ها و موسسات مالي و اعتباري ، نحوه و چگونگي دسترسي به منابع نقدي و مديريت نقدينگي است و این تغييرات تماماً در چارچوب منافع سهامداران ( سهم از بازار ) و افزايش توان مالي و مديريتي جهت حداكثر سازي سودآوري بانك و ارائه خدمات به مشتريان و عموم جامعه بوده است.

محمد تقی صمدی افزود: طبيعي است افزايش سرمايه بدون دريافت وجه ( از محل مطالبات و تجديد ارزيابي دارايي ها ) با لزوم رعایت منافع سهامداران موجب كاهش بهاي روز هر سهم بوده ليكن در نهايت ارزش كل سهام به نفع سهامداران بهبود یافته است .

معاون مالی و اقتصادی بانک شهر تصریح کرد: در آخرين گزارشات كارشناسي سهام نيز طبق نظر كارشناسان رسمي اين حوزه به طور مستقل ، سهام بلوکی بانك معادل 1289 ريال به ازاي هر سهم در تاریخ فروردین ماه 1396 ارزيابي شده است و اطميناني نسبي وجود دارد كه منافع سهامداران کما فی سابق در تابلوی بازار بورس و اوراق بهادار حفظ خواهد شد .
وی افزود: اگر چه در حال حاضر قديمي ترين بانك ها در ارزيابي و ارزش گذاري سهام خود در اين رقابت، فاصله قابل توجهی با بانك شهر كه از نظر حجم عمليات ، تعداد شعب و سرمايه متفاوت هستند ندارند، ليكن ارزش روز سهام و منافع سهامداران به طور روزانه و ويژه تحت نظر و مراقبت است.
صمدی با بیان این‌که در حال حاضر 22 بانک و موسسه اعتباری در بازار سرمایه پذیرفته شده اند که سهام 11 بانک در بورس اوراق بهادار تهران و مابقی در فرابورس معامله می شوند، گفت: ارزش بازار کنونی صنعت بانکداری در حال حاضر در بازار سرمایه بیش از 400 هزار میلیارد ریال است که نسبت به ابتدای سال 1393 حدود 32% کاهش را نشان می دهد علی رغم آنکه ارزش کل بازار سرمایه طی این دوره حدود 4 درصد رشد کرده است. از طرفی سرمایه اسمی بانک‌ها طی این مدت بیش از 2 برابر افزایش یافته است که با توجه به این موضوعات،سهم 12 درصدی صنعت بانکداری از کل ارزش بازار سرمایه در سال 1393 به حدود 8% در حال حاضر کاهش یافته است.

به گفته وی، بازدهی سالانه سهامداران بانک شهر طی سالهای 1395-1393 بیش از 4 درصد بوده است در حالی که میانگین زیان سالانه صنعت بانکداری در بازار سرمایه طی مدت مشابه بیش از 9 درصد منفی بوده است.

 

ثروت سازی مناسب برای سهامداران
صمدی در ادامه خاطر نشان کرد: مديريت بانك بر اساس گزارشات کارشناسی اعتقاد دارد كه قيمت سهم با توجه به شرايط كلي بازار حدود900ريال پيش بيني مي‌شود. مضافا اينكه ارزش بلوكي قطعاً بالاتر خواهد بود که با در نظر گرفتن افزایش سرمایه بانک طی چند مرحله از محل مطالبات ( سود سهام ) و تجدید ارزیابی دارایی ها ثروت سازی مناسبی برای سهامداران ایجاد شده است .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar