سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۸۸۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶- ۰۵: ۱۱
مسؤول امور زنان سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خبر داد
سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در راستای توانمند‌سازی بانوان روستایی در سال‌های اخیر طرح صندوق خرد زنان روستایی و عشایری را اجرا کرده است که این طرح تاکنون از موفقیت‌های چشمگیری برخوردار بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج هرمزگان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، لاله بشیرزاده اظهار کرد: طرح صندوق خرد زنان روستایی و عشایر با هدف توانمند‌سازی زنان روستایی و عشایری، ایجاد اشتغال پایدار، فراهم کردن بستری برای فعالیت‌های اجتماعی بانوان استان، در حال اجرا است.

وی ضمن تشریح فرآیند ایجاد یک صندوق خرد زنان روستایی در روستاها  افزود: در کشور یک هزار و پانصد صندوق خرد زنان روستایی و در استان 92 صندوق  فعالیت دارند.

مسؤول امور زنان سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اضافه کرد: صندوق خرد زنان روستایی در استان دارای سه هزار و ششصد عضو و سرمایه‌ای بالغ بر پنج  میلیارد و چهارصد میلیون تومان  است.

بشیرزاده  عنوان کرد: دامپروری، صنایع دستی، پرورش طیور، تولید ترشی، پرورش قارچ از مهم‌ترین رشته‌هایی هستند که صندوق خرد زنان روستایی فعالیت می‌کنند.

وی تاکید کرد: این صندوق‌ها با سرمایه‌گذاری خود اعضا راه‌اندازی می شود و کارشناسان جهاد کشاورزی، کار ارائه اطلاعات علمی و بازاریابی و نظارت بر فعالیت‌ها را بر عهده دارند.

این مقام مسؤول با بیان اینکه  محوریت مدیریت و منابع مالی این طرح  به عهده خود مردم است اظهار داشت: یکی از عوامل موفقیت این طرح واگذاری تمام  فعالیت‌های صندوق‌ها به مردم می‌باشد.

بشیرزاده خاطرنشان کرد: صندوق‌های خرد زنان روستایی در واقع پیاده کردن سیاست اقتصاد مقاومتی در جامعه روستایی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar