سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۸۸۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶- ۲۳: ۱۲
مدیر کل بهزیستی استان زنجان:
گروه های هميار عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار است که متشکل از 5 الی 7 نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه های مختلف به فعالیت و تولید می پردازند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه 22 گروه همیار تحت پوشش بهزیستی در سطح استان فعال هستند گفت: از ابتدای سال 1379 گروه های همیار در بهزیستی تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به 150 نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار مشغول فعالیت هستند.

محمد محمدی افزود: گروههای همیار گروهی با فعالیت دو سويه،  متقابل و افقي هستندکه با توانايي‌ هاي كم و بيش يكسان تلاش می کنند توانايي‌هاي يكديگر را تكميل نموده يا كمبود‌های خود را  جبران نمایند .

وی اظهارداشت: حمایت‌های مادی و معنوی از زنان سرپرست خانوار و اشتغال‌زایی پایدار از مهم‌ترین اهداف بهزیستی به شمار می‌رود از این‌ رو طرح گروه‌های همیار بهزیستی استان همگام با سایر استان‌های کشور جهت راه‌اندازی فعالیت‌های تولیدی تشکیل و به مرحله اجرا درآمده است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان تشکیل گروه های هميار را عمده ترین راهکار توانمند سازی زنان سرپرست خانوار عنوان و تصریح کرد:هر کدام از گروههای هميار ، متشکل از 5 الی 7 نفر از زنان  و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه های مختلف به فعالیت و تولید می پردازند.

محمدی شناسایی زنان سرپرست خانوار توانمند،علاقه مند وفعال درزمینه کسب وکار ، تشکیل جلسه ودعوت از زنان ودختران خود سرپرست تحت پوشش ، دریافت فرمهای مربوطه ثبت شرکت تعاونی از اداره ، انتخاب نام شرکت واعلام به اداره ثبت و تعاون ، دریافت مجوزتأسیس واساسنامه گروه و شروع به فعالیت گروه ورسمیت شناختن را از نحوه تشکیل گروه های همیار برشمرد و افزود: برای هر گروه همیار اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال توسط بهزیستی هزینه می گردد.

وی  فراهم نمودن زمينه‌هاي مشاركت خدمت‌گيرندگان در حل مسائل اجتماعي اقتصادي مربوط به خود ، تغيير نگرش جامعه هدف و منافع حاصل از خدمات ،  شناساندن استعداد قابليت‌هاي فردي و جمعي جامعه هدف و  فراهم آوردن و تبدیل توانايي‌هاي بالقوه فرد به  بالفعل ، تلاش در جهت افزايش اعتماد به نفس و قدرت تصميم‌گيري خدمت‌گيرندگان در حل مشكلات و  فراهم نمودن زمينه‌هاي رشد استعداد‌ها و مساعدت جهت ارتقاء دانش و آگاهي خانواده  را از دیگر اهداف اساسی تشکیل و گسترش گرو های همیارعنوان نمود.

وی با اشاره به افتتاح دو گروه همیار مینا کاری و ملیله کاری با اشتغال 11 نفر در شهرستان زنجان افزود:   توانمندسازی زنان سرپرست خانوار موجب بهبودزندگی آنها می شود.

وی گفت: در حال حاضر 3 گروه همیار در شهرستان ابهر ، 6 گروه در شهرستان خدابنده ، 4گروه در شهرستان خرمدره و 5گروه در شهرستان زنجان تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان زنجان فعالیت می نمایند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar