سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۸۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶- ۰۸: ۱۳
مسئول تیم جهادی پزشکی مرکز بهداری رزمی شمال شرق:
مسئول تیم جهادی پزشکی مرکز بهداری رزمی شمال شرق با بیان اینکه هدف از این طرح ارائه خدمات هدفمند به افراد نیازمند است گفت: حتما به افرادی که در هفته گذشته در مراکز و شبکه های بهداشت و درمان مراجعه و مورد ویزیت اولیه تیم های غربالگری قرار گرفتند و برگه ارجاع دارند ارائه خدمات می شود.

دکتر زارع در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی اظهارداشت: در راستای طرح جهاد پزشکی نیروی زمینی سپاه با عنوان « میلاد تا میلاد» برای ارائه خدمات پزشکی به افراد نیازمند در شهرستان درمیان از 13 بهمن ماه تیم های غربالگری را با هماهنگی  شبکه بهداشت و درمان اسدیه به روستاهای هدف اعزام کردیم.

وی با بیان اینکه در مجموع با حضور در 90 روستا غربالگری انجام شده است عنوان کرد: شبکه های بهداشت به این طرح پیوستند و 7هزار و 200 نفر ویزیت اولیه انجام شد و نیازمندهای دارویی اورژانسی ارائه شد.

مسئول تیم تخصصی پزشکی طرح میلاد تا میلاد افزود: بعد از ارتقاء تخصصی تجهیزات و نیروی انسانی در بیمارستان از 23 بهمن کار درمان آغاز شده است.

وی بیان داشت:  23بهمن در اولین روز اجرای طرح با استقرار نیروها و امکانات در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) اسدیه ۷۳۲نفر پذیرش شدند، ۴۸نفر مورد عمل جراحی قرار گرفتند و به 2هزار و ۴۱۱نفر خدمات ارائه شد.

 وی با بیان اینکه حتما به کلیه افرادی که در طرح شناسایی و فرم ارجاع دریافت کردند خدمات ارائه می شود تاکید کرد: تنها بیمارانی که فرم ارجاع دارند مورد پذیرش قرار می گیرند و خدمات پزشکی به آنها در مرحله دوم طرح ارائه می شود .

زارع با بیان اینکه یکصد نفر پرستار و پیراپزشک و 15 پزشک متخصص در این برنامه حضور دارند افزود: کلیه پزشکان از مرکز بهداری شمال شرق نیروی زمینی سپاه از مشهد مقدس آمده اند و از توان نیروهای محلی و بومی جهت پشتیبانی تخصصی، تجهیزات و نیروی انسانی بهره می بریم.

وی با بیان اینکه این برنامه تا 28 بهمن ادامه خواهد داشت گفت: این طرح در قالب ماموریت ما مبنی بر خدمات رسانی به مناطق محروم در استانهای مختلف کشور اجرا می شود این کار در سیستان و بلوچستان و کردستان انجام شده است.

مسئول تیم تخصصی پزشکی بهداری رزمی شمال شرق با بیان اینکه در خراسان جنوبی اولین بار است که این تیم تخصصی با این فرآیند اعزام می شوند خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح قرار است تا میلاد پیامبر اسلام(ص) در سال آینده 12 تیم هرماه به یک منطقه اعزام شوند و این سومین منطقه در ماموریت فوق است و در آینده ادامه پیدا می کند.

وی با بیان اینکه از نظر نیروی انسانی برای اعزام پزشکان متخصص هیچ مشکلی نداریم ادامه داد: تخصص های مختلف از جمله جراح عمومی، ارتوپد، داخلی، مغز و اعصاب ، چشم، زنان، گوش ، حلق و بینی و چشم  در این برنامه حضور دارند.

زارع با بیان اینکه متخصص چشم بیشترین نیاز منطقه است اظهارداشت:  بیماری های پوستی، داخلی و قلب نیز به چشم می خورد در نتیجه داده هایی که تجزیه و تحلیل شده و بیشترین مراجعات در این خصوص است.

وی با بیان اینکه خدمات در همه زمینه های دارو، عمل و آزمایشات رایگان است ادامه داد: سونوگرافی، سی تی اسکن پورتال و تمام نیازمندی هایی که برای بیماران وجود دارد را تامین کردیم.

مسئول تیم جهادی پزشکی با بیان اینکه هدف از این طرح ارائه خدمات هدفمند به افراد نیازمند است گفت: حتما به افرادی که در هفته گذشته در مراکز و شبکه های بهداشت و درمان مراجعه و مورد ویزیت اولیه تیم های غربالگری قرار گرفتند و  برگه ارجاع  دارند ارائه خدمات می شود.

وی بیان داشت:  از مردم انتظار داریم در اجرای این طرح جامع همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم با شناسایی بیماران نیازمند که توان پرداخت مالی بیماری خود را ندارند بستری آماده کنیم تا به مراکز درمانی معرفی شوند تا کسی به دلیل نداشتن پول از درمان محروم نشود.

زارع با تاکید بر اینکه به دنبال شناسایی و ارائه خدمات پزشکی بی منت به بیماران نیازمند هستیم گفت: این امر میسر می شود منوط به اینکه شبکه ها و مراکز بهداشتی درمانی  آمار و اشرافیتی که دارند را طبق روند قانونی در سیستم بهداشت و درمان اعلام کنند.

وی گفت: از مردم خواهش دارم که وقت پزشکان را نگیرند چون تعداد مراجعات زیاد سبب می شود از ارائه خدمات به افرادی که نیازمند و محروم هستند یا از دوری خدمات و تجهیزات پزشکی رنج می بردند؛ عقب بمانیم.

مسئول تیم جهادی پزشکی طرح میلاد تا میلاد در پایان  از همکاری قرارگاه شهید ناصری، بسیج جامعه پزشکی استان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان درمیان تشکر کرد.

 

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar