سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۸۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶- ۰۵: ۱۷
معاون امور اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزیر کشور
معاون امور اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزیر کشور در همایش تخصصی مدیریت آسیب‌های اجتماعی ویژه فرمانداران و مدیران کل آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به اینکه 11 میلیون نفر در مناطق حاشیه ای شهرها و سکونتگاه های غیر رسمی کشور ساکن هستند، گفت: نبود دسترسی به خدمات اجتماعی و فقدان نظارت اجتماعی از مهم ترین مشکلات این مناطق است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، رضا محبوبی افزود: در کنار این مشکل، وجود سه میلیون نفر معتاد و 600 هزار زن بی همسر بر اثر طلاق در سنین فعال 25 تا 40 سال در کشور از دیگر آسیب‌های اجتماعی سال‌های اخیر است.
وی با اشاره به کارکرد نامناسب ساختارهای اجتماعی ادامه داد: آسیب های اجتماعی اگر فراگیر شود، تبدیل به مسئله اجتماعی می‌شود بنابر این لازم است تدابیری برای حل مسئله اندیشیده شود.
محبوبی گفت: نخستین گام برای حل مسائل، شناخت مسئله است که در رابطه با مسائل اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: مسئله‌ اجتماعی تک عاملی نبوده و باید با تکیه بر آمار و اطلاعات و توجه به تمامی ابعاد مسئله به ارائه‌ راه حل پرداخت و با استفاده از روش علمی سهم عوامل مختلف در ایجاد مسئله را تعیین کرده و از نخبگان با گرایشات فکری مختلف نیز در این میان استفاده کنیم.
مشاور وزیر کشور اظهار کرد: استفاده از توان خود مردم، نهادهای غیردولتی و سازمان‌های مردم نهاد می‌تواند راه حل مناسبی برای حل مسایل اجتماعی باشد.
وی خاطرنشان کرد: اگر رشد ظاهری داشته باشیم و شهروندان داخل جامعه احساس آرامش و عدالت نکنند، کارهایی که برای توسعه انجام می‌دهیم، بی‌فایده خواهد بود.
وی افزود: باید با ارتقا اخلاق فردی، رعایت حقوق شهروندی، اصلاح رفتارهای فردی و استفاده از عنصر دین و روحانیت در راستای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی اقدام کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar