سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۸۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶- ۱۳: ۲۳
روحانی مستقر در روستای جور شهرستان کوهبنان؛
حجت الاسلام بیانی منش گفت: با ادامه وقوع زلزله و سرد شدن هوا و بارش برف، خرید کانکس با کمک دولت و خیرین در دستور کار قرار گرفت که کندی تحویل کانکس ها و دیگر کمک‎ها به مردم زلزله زده موجب مشکلات زیادی شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان کرمان، حجت الاسلام بیانی منش روحانی مستقر در روستای جور شهرستان کوهبنان در گفتگو در رابطه با وضعیت مردم زلزله زده ساکن در این روستا، گفت: در پی وقوع زلزله اخیر شهرستان کوهبنان، روستای جور که مرکز اصلی زلزله شناخته شد آسیب زیادی را متحمل شد که از آن روز تا به حال کار‎هایی اعم از توزیع چادر، آواربرداری و توزیع کانکس و دیگر لوازم مورد نیاز، میان مردم زلزله‎زده انجام پذیرفته است، اما متاسفانه روند آن به بسیار کند است.

وی افزود: در ابتدا مساله آواربرداری و توزیع چادر و بعضی از اقلام مورد نیاز انجام گرفت که با توجه به ادامه زلزله ها تاکنون و سرد شدن هوا و بارش برف نیاز مردم به کانکس را بیشتر کرد و این مورد با کمک دولت و خیرین نیز در دستور کار قرار گرفت و در حال برطرف شدن است.

این روحانی مستقر به کمک‎های دولت در تهیه کانکس اشاره کرد و بیان داشت: تصمیم دولت بر این قرار است که بعد از انجام آواربرداری، به صاحب خانه یک کانکس تحویل داده شود، اما متاسفانه این روند به کندی انجام شده و مشکلات عدیده‎ای را به وجود آورده است.

حجت الاسلام بیانی منش افزود:  بعضی خانواده‎ها برای فرار از سرما و بیماری قبل از آن که آواربرداری خانه‎هایشان انجام شود، خود اقدام به خرید کانکس کرده‎اند که حال مسئولین بعد از انجام آواربرداری خانه‎هایشان حاضر به خرید کانکس و یا دادن ما به التفاوت کانکس به این خانواده‎ها نیستند، در حالی که این مورد از حقوق تمامی مردم زلزله زده است.

وی ادامه داد: مراکز دولتی آماری مبنی بر توزیع ۱۵۰ کانکس میان مردم زلزله‎زده  روستای جور داده‎اند که از نظر بنده این آمار صحیح نیست و تعداد بالایی از افراد هستند که هنوز از دولت کانکسی دریافت نکرده‎اند.

روحانی مستقر روستای جور در رابطه با کمک خیرین و گروه‎های جهادی، افزود: اگر کمک خیرین و گروه‎های جهادی نبود، بخش عظیمی از مشکلات منطقه برطرف نمی‎شد، البته بازهم کندی روند کمک‎ها نیز محسوس است. به عنوان نمونه کانکس‎هایی که با کمک خیرین در منطقه تولید می‎شود، با این مشکل روبرو هستند و در روستا کانکس‎هایی نیم ساخته‎ای وجود دارد و ساخت باقی آن موکول به آمدن گروه جهادی بعدی شده است.

وی به مشکلات دیگر مردم زلزله‎زده اشاره کرد و بیان داشت: یکی دیگر از مشکلات عدم دسترسی بخش عظیمی از مردم به گاز و برق است. با وقوع زلزله، شرکت گاز، گاز خانه‎های آسیب دیده را قطع کرده است و الان حاضر به خدمات رسانی به صاحبان این خانه‎ها نیست.

حجت الاسلام بیانی منش، مشکل دیگر روستای جور را مدرسه آسیب دیده آن دانست و تصریح کرد: دانش‎آموزان روستای جور در ساختمان مدرسه که در زلزله آسیب دیده است، به تحصیل مشغولند که جدای از خطر جانی برای دانش آموزان، ترس و واهمه آنان و معلمین، بر کیفیت تحصیلی آنان تاثیر گذاشته است و متاسفانه مسئولین آموزش پرورش شهرستان کوهبنان در این زمینه هیچ اقدامی نکرده‎اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه با اینکه مسئولین کشوری زیادی به منطقه سرزده اند، اما مشکلات برطرف نشده و یکی از دلایل آن دادن آمار غلط به آن‎ها از طرف مسئولین شهرستان است که موجب شده مشکلات موجود در منطقه مورد توجه قرار نگیرند

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar