سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۸۹۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶- ۳۳: ۱۹
آیت‌الله مکارم شیرازی:
یکی از مراجع تقلید گفت: وحدت در راهپیمایی ۲۲ بهمن اثر مهمی در دنیا داشت؛ در دیگر مسائل نیز باید این همکاری وجود داشته باشد ولی برخی هنوز دنبال شعار‌های تبلیغاتی انتخاباتی هستند و برخی برای انتخابات آینده خود را آماده می‌کنند.
وحدت راهپیمایی ۲۲ بهمن اثر مهمی در دنیا داشت/ برخی از راه فریب برای انتخابات آینده خود را آماده می‌کنند
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیث اخلاقی از پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: تمام بدن از نیش زبان شکایت دارند که اسلام به این مسئله اهمیت داده است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۰ گناه کبیره با زبان انجام می‌شود. زبان همیشه و همه مکان‌ها در دسترس است و منشأ گناهان کبیره است و بسیاری از آن‌ها مانند تهمت، غیبت و اهانت حق الناس محسوب می‌شود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در جامعه کنونی دروغ، تهمت، غیبت و اهانت رایج شده است گفت: در گذشته تریبون سخن گفتن در دست گروه خاصی مانند خطبا، رجال سیاسی و ائمه جمعه بود، ولی اکنون در فضای مجازی از بچه سه ساله تا افراد در سنین بالاتر هر سخنی بخواهند می‌توانند می‌گویند.

وی خاطرنشان کرد: اگر زبان اصلاح شود تمام جامعه و اخلاق انسان اصلاح می‌شود. نخستین توصیه برای راهیان سیر و سلوک الی الله حفظ زبان است و همچنین به سکوت دعوت شده‌اند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان کرد: برای مؤمن حلال نیست که نگاه تند، تحقیرآمیز و توهین‌آمیز به برادر مسلمان داشته باشد که او را آزار می‌دهد. عالی‌ترین دستورات اخلاقی در اسلام است اگر به آن‌ها عمل شود انسان به هر مقامی می‌رسد.

وی با اشاره به اهمیت دقت در آیات قرآن گفت: خداوند در آیه ۲۰۸ سوره بقره فرمود: ه که همه با یکدیگر در صلح و صفا باشید. اختلافات گام‌های شیطان است بنابراین نباید از گام‌های شیطان پیروی کنید که دشمن آشکار است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: شیطان به گمراه کردن گام به گام می‌پردازد؛ مانند برنامه‌ای که دشمنان دارند و بیان می‌کنند فضای مجازی سبب علم و تجارت است، ولی به آلوده کردن همه می‌پردازند.

وی یادآور شد: وحدت در راهپیمایی ۲۲ بهمن اثر مهمی در دنیا داشت؛ در دیگر مسائل نیز باید این همکاری وجود داشته باشد، ولی برخی هنوز دنبال شعار‌های تبلیغاتی انتخاباتی هستند و برخی برای انتخابات آینده خود را آماده می‌کنند البته از راه‌های مشروع مانعی ندارد، ولی برخی اوقات مشاهده می‌شود که از راه‌های نامشروع و عوام فریبی این مسئله دنبال می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی عنوان کرد: قرآن و روایات نعمتی در دسترس است و بهترین وسیله برای اصلاح محسوب می‌شود بنابراین باید ندای قرآن و سنت را شنیده و راه صحیح زندگی را فراموش نکنیم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar