سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۸۹۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶- ۱۹: ۱۶
باحضورفرمانده سپاه صورت گرفت
باحضورفرمانده سپاه چهل و هفتمین بیمارستان صحرایی دربخش گشت شهرستان سراوان برپا شد

به گزارش خبرگزاری بسیج از سراوان،
سردارسرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی در مراسم افتتاحیه بیمارستان صحرایی که صبح امروز در منطقه گشت شهرستان سراوان برگزار شد، اظهار کرد:  استان سیستان و بلوچستان جزو استان‌هایی  است  که پایین‌ترین شاخص سلامت را دارد و به شدت در این حوزه نیازمند هم فکری و همکاری و هم اندیشی با یک روحیه انقلابی و جهادی برای آلام مردم عزیز هستیم.

وی گفت: تلاش‌های زیادی می‌شود، اما بی توجهی‌های که در ادوار گذشته شده است باعث شده عقب ماندگی‌های ما در این عرصه زیاد باشد که با همت بالای مسئولین تلاش می‌کنیم گام‌های موثری را برداریم.

معروفی افزود: راه برون رفت از مشکلاتی که در استان سیستان و بلوچستان داریم در حوزه اقتصاد، معیشت و فرهنگ است و اگر این حوزه‌ها مورد توجه آحاد دلسوزان قرار گیرد از مشکلاتی که دست و پا گیر ما است عبور خواهیم کرد و این مهم انجام نمی‌شود مگر با روحیه مضاعف که آن هم در گرو روحیه انقلابی است.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این اقدامات ارزشمند سپاه سپاسداران انقلاب اسلامی که در حوزه بیمارستان صحرایی و محرومیت زدایی یا اشتغال و اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود هیچ کدامشان جزو وظایف سپاه نیست، اما جزو رسالت سپاه پاسداران است.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متشکل از مثلث انقلابی بودن، مکتبی بودن و مردمی بودن است و سپاه پاسداران برای مردم و با مردم است و برای این رسالت در تمام عرصه‌ها آبرو می‌گذارد.

وی ادامه داد: دیروز شاهد بزرگترین عملیات فرهنگی در استان بودیم ۱۸ کارگروه تخصصی با شعار تقریب و وحدت تشکیل و کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان را برگزار کردیم؛ همچنین تولید ۷۷ عنوان کتاب تنها جزیی از خروجی کنگره ملی بود.

فرمانده سپاه سلمان استان افزود: شهدا هیچ تفاوتی برای ما ندارند شهید، شهید است و برای بقای دین خدا و تمامیت ارضی و آبروی ملت ایران جانش را تقدیم کرد و باعث سربلندی ملت عزیز ایران شد.

وی با تاکید بر اینکه رسالت سپاه تک بعدی نیست، تصریح کرد: دیروز بزرگترین عملیات فرهنگی استان را رقم زدیم و امروز در منطقه گشت که یک مرکز دینی برای خدمت گذاری بی منت و صادقانه به مردم است تلاش می‌کنیم؛ یک بعد کارمان تامین امنیت پایدار برای مردم عزیز و به دست خود مردم است.

سردار معروفی اضافه کرد: شما در چند روز آینده شاهد افتتاح دو هزار و ۱۸۲ پروژه قرارگاه قدس خواهید بود که اقدامات آن برای برخی حیرت انگیز است.
وی اضافه کرد: امروز افتخار داریم که در استان سیستان و بلوچستان جاده مرزی به هم متصل و قابل کنترل داریم و امنیت مردم منطقه را به دست خود مردم و طوایف و همت بلندشان شدنی کردیم و در کنار حوزه امنیت حوزه خدمات دهی محرومیت زدایی و نظام سلامت و اقتصاد مقاومتی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: امسال در استان سیستان و بلوچستان ۵۰ قنات لایه روبی و ۵۰ روستا دارای آب شدند و این‌ها بخش کوچکی از کار است که برای ما افتخار است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: عبادتی بالاتر از خدمت به مردم و مسلمین و انسان‌های نجیب و بسیج و انقلابی و کم توقع که محور وحدت اسلام اند وجود ندارد و این افتخار ماست چه در حوزه امنیت و چه در حوزه‌های دیگر و شرط اخلاص در عمل است.

وی ادامه داد: ما در پیروزی انقلاب اسلامی که فخر انبیا و اولیای الهی است همان کاری را کردیم که پیامبران الهی و الوالعزم برای سعادت بشری کردند.

وی ادامه داد: پیامبر ما پیامبر رحمت العالمین است و ایشان متعلق به بشریت است زیرا برای  هدایت همه آمدو در عصر حاضر نیز  این انقلاب و این حکومت اسلامی مربوط به چهارچوب جغرافیای ایران اسلامی نیست بلکه متعلق به همه مسلمانان است.

سردار معروفی خاطر نشان کرد:  امروز تنها کشور و رهبر دلیری و مردمی که در کنار مردم مظلوم فلسطین ایستادند و آبرو گذاشته و مقاومت کردند و امروز به همین واسطه تحریم شدند فقط ایران اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه فلسفه وجودی انقلاب اسلامی به جامعیت آن است، افزود: در عراق نیز همینطور است درست است که ۶۰ درصد شیعه و ۳۵ درصد اهل سنت دارد، اما برادران و خواهران ۵ استانی که در عراق مورد هجمه قرار گرفتند و انسان‌های بی گناهی که به شهادت رسیدند از برادران و خواهران اهل سنت بودند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: به  واسطه جنگ زیر ساخت‌های کشورهای مسلمان از بین رفت، اما به تبعیت از نظام سیاسی ما و علمای شیعه و سنی در عراق و رهبری متحد و واحد برگرفته از این نظام و نهضت شیعه و سنی و مسیحی توانستند دشمن را به عقب بکشانند.

سردار معروفی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از تفکر اسلام ناب محمدی (ص) است افزود: امام در سال ۶۳ فریاد زد مراقب اسلام امریکایی باشید اسلام امریکایی امروز به عنوان داعش ساخته شد و جهان اسلام را به جان هم انداخت و ضربه زدند.

وی ادامه داد: امروز دعوا بین شیعه و سنی نیست دعوا بر سر اسلام و تفکر و اندیشه است. نفوذ اسلام در آفریقا و امریکا و اروپا نفوذ عجیبی است.

وی تصریح کرد:  چند روز پیش سالروز فتوای امام به سلمان رشدی بود که در یک روز ۲۰۰ هزار نفر با لبیک امام علیه سلمان رشدی قیام کردند و این قدرت اسلام و پیامبر و قران و اموز‌های دین است که دشمن را می‌لرزاند.

وی با اشاره به اینکه  راهپیمایی 22 بهمن امسال محاسبات دشمن را بهم ریخت،گفت: برگ زرین و سبز دیگر که در پرونده ملت ایران بود راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود که تمام محاسبات دشمن را برهم ریخت.

سردار معروفی ادامه داد: ایمان قلبی، توکل در دفاع مقدس و انقلاب با دست خالی و باور داشتن به سنت الهی و حسن ظن به ذات اقدس اله عالم، از مولفه‌های پیروزی ملت ایران بود.

وی مردم ایران را هوشمند خواند و افزود: ملت ایران با هر گرایشی سیاسی با هر قومیت و مذهب زمانی که پای اعتقادات ملی شان و ابرو شان در خطر باشد در یک جبهه قرار می‌گیرند و ید واحد می‌شوند. وی مدیریت صحیح اسلامی را از دیگر مولفه‌های پیروزی دانست و تصریح کرد: امام و ولایت به ما عزت دادند و ما امروز سربلند و پیروز در منطقه و دنیا شدیم.

وی با تاکید بر اینکه مراقب باشیم دشمن امروز دین و باور و اعتقاداتمان و خودباوریمان را مورد هجمه گرفته است و افزود: مسئولیت ما و شما علمای عزیز که برای هدایت جامعه بشری هستند این است که مراقب باشیم دنیای سیاسی امروز غیر قابل پیش بینی و اعتماد است.

وی با تاکید بر پیام حضرت آقا اظهار کرد: مسئولین مراقب باشند از مردم عقب نمانند. دشمن ما تعریف شده و مشخص است و هر کجا نگاه می‌کنیم رد پای آمریکا را می‌بینیم.

وی در پایان گفت: شیعه و سنی باید قدر دان ولایت باشند. شهدای مدافع حرم ۱۰ شهید عزیز هستند که دو شهید از آن‌ها از برادران اهل سنت هستند و این یعنی اینکه اهل سنت دل در گرو ولایت دارند و دشمن درصدد انشقاق قومی و مذهبی است که راه برون رفت از توطئه دشمن استحکام، وحدت، ولایت و امامت و تقویت هویت ملی است.


بخشدار گشت گفت:  این بیمارستان صحرایی با حضور فرمانده سپاه سلمان افتتاح شده و در حوزه‌های زنان و زایمان، پزشک عمومی، جراحی‌های سرپایی و دندانپزشکی، داروخانه، آزمایشگاه و ... به ارائه خدمات به مردم محروم شهرگشت و مناطق اطراف می‌پردازد.

وی ادامه داد: در این بیمارستان دو اتوبوس اتاق عمل و متخصصینی از خارج از استان، شبکه بهداشت و درمان سراوان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حضور دارند که مشارکت دولت و سپاه برای محرومیت زدایی را نشان می‌دهد.

این مسئول تاکید کرد: محدودیتی برای ویزیت و درمان افراد مراجعه کننده وجود ندارد به گونه‌ای که در طی فعالیت این بیمارستان صحرایی هرچه مراجعه وجود داشته باشد، از خدمات رایگان این بیمارستان بهره‌مند خواهند شد.

ملازهی گفت: کسانی که در این بیمارستان نیازمند جراحی‌های سنگین و بزرگ هستند، به سه شهرستان سراوان، زاهدان و چابهار برای درمان اعزام خواهند شد.

وی افزود: همزمان با برپایی این بیمارستان بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر مراجعه کننده در نوبت ویزیت و دریافت خدمات پزشکی قرار داشتند که این موضوع نشان دهنده کمبود امکانات و خدمات در جای جای استان بوده و نیاز است این حرکت بسیار خوب در تمامی نقاط استان انجام شود تا افراد محروم به خصوص عشایر و روستائیانی که راه و امکان دسترسی و رفت و آمد به مرکز شهرستان‌ها را ندارند بتوانند از این خدمات بهره‌مند شوند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar