سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۹۰۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶- ۳۹: ۱۰
مدیرکل دفتر فنی، ترافیک و حمل و نقل استانداری زنجان:
اقداماتی به منظور بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه همه شهرهای استان صورت گرفته است تا بتوان با تقویت حضور بخش خصوصی در تمام نقاط شهری استان، به توسعه مورد نظر دست یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیرکل دفتر فنی، ترافیک و حمل و نقل استانداری زنجان در جلسه اعضای شورای اسلامی استان، با بیان اینکه برای رشد و توسعه شهرهای استان، باید از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت درآمدزایی استفاده شود، گفت: هر یک از شهرهای استان، دارای استعدادی در زمینه های مختلف است که می توان با انجام اقداماتی و بر اساس ماهیت شهرها، در جهت توسعه و درآمدزایی گام برداشت.

اسرافیل نیازی با بیان اینکه جهت بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی، سال گذشته قراردادهایی جمعاً به ارزش 566 میلیارد تومان در شهر زنجان منعقد شد، افزود: اقداماتی به منظور بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه همه شهرهای استان صورت گرفته است تا بتوان با تقویت حضور بخش خصوصی در تمام نقاط شهری استان، به توسعه مورد نظر دست یافت.

وی با بیان اینکه عضویت در شورای اسلامی استان، فرصت مناسبی است که باید حداکثر استفاده از آن به عمل آید، اظهارداشت: موضوعاتی در شهرستان ها وجود دارد که اعضای شورای اسلامی استان می توانند بر اساس قوانین و مقررات و به ویژه تفاهم نامه های موجود، به گونه ای برنامه ریزی نمایند که در سطح ملی و شوراهای عالی کشور، این برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها مطرح و اجرایی شود.

این مقام مسئول، با بیان اینکه در افق برنامه 1404، مقرر شده که یک مرکز معاینه فنی خودرو در شهرستان ابهر تاسیس شود، خاطر نشان کرد: به کلیه شهرداری های استان، توصیه شده است که مدیریت مراکز معاینه فنی از طریق فراخوان، به بخش خصوصی واگذار شود تا از وجود هر گونه شائبه در این راستا، جلوگیری شود.

مدیرکل دفتر فنی، ترافیک و حمل و نقل استانداری زنجان، با اشاره به اینکه از مجموع 21 شهر استان، قرارداد طرح جامع تفصیلی 8 شهر طی سال های اخیر، تعیین تکلیف و ابلاغ شده است، گفت: طرح جامع تفصیلی 5 شهر استان نیز موانعی دارد که در حال پیگیری و تصویب است و برای اولین بار در استان، جهت نقشه برداری طرح تفصیلی شهرهای کرسف و نوربهار، از پهباد و عکسبرداری هوایی استفاده شد. همچنین طرح تفصیلی جامع شهر زنجان نیز 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که سال آینده به اتمام می رسد.

نیازی به تشکیل تیم ارزیابی شهرداری های استان اشاره کرد و یادآور شد: این تیم، بازوی شوراهای اسلامی شهرهاست که هدف آن، بازرسی از شهرداری ها و یادآوری برخی نکات ضروری است که مورد استقبال شهرداری های شهرهای استان نیز قرار گرفته است.

این مقام مسئول به ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه های آب و فاضلاب شهرها اشاره کرد و گفت: 3 طرح احداث تصفیه خانه آب شهری با 110 میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری، در حال پیگیری برای عقد قرارداد با بخش خصوصی است که با این اقدام، ظرفیت تصفیه خانه شهر زنجان از 125 هزار نفر به 410 هزار نفر افزایش می یابد. همچنین تکمیل تصفیه خانه شهر ابهر نیز با 40 میلیارد تومان سرمایهگذاری و 10 میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه شبکه آبرسانی این شهر، در حال اقدام است.

وی به دو خطه کردن راهآهن زنجان-تهران اشاره کرد و گفت: این پروژه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با 50 درصد پیشرفت فیزیکی، حدود 300 میلیارد تومان مطالبات معوق دارد که می توان این موضوع را توسط شورای اسلامی استان و از طریق شورای عالی شهرسازی پیگیری نمود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar