سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۹۰۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶- ۴۳: ۲۱
امام‌جمعه موقت تهران:
امام‌جمعه موقت تهران گفت: نقش آزادی و استقلال ملت طی ۱۰۰ سال اخیر بر عهده روحانیت بوده است نقش این قشر در طی هزار سال غیبت بدیهی است و این در حالی است که طی ۱۰۰ سال اخیر آن‌ها نقش پاسداری از فرهنگ دین را نیز اجرا کرده‌اند.


به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، آیت‌الله سید احمد خاتمی امروز در همایش بصیرت فاطمی و حوزه انقلابی که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد بابیان اینکه حضرت فاطمه (س) شناسنامه ما است اظهار داشت: حوزه انقلابی باید در مسیر حضرت فاطمه (س) حرکت کند چراکه ایشان در مسیر دفاع از ولایت، روح دین بوده و بازندگی خود به همه ما آموخت که دین و ولایت در یک ردیف قرار دارند و به ما آموختند اگر زمانی ولایت و دین درخطر بود حتی درصورتی‌که خطری وجود داشت باید وارد عمل شویم.

وی افزود: نقش آزادی و استقلال ملت طی 100 سال اخیر بر عهده روحانیت بوده است نقش این قشر در طی هزار سال غیبت بدیهی است و این در حالی است که طی 100 سال اخیر آن‌ها نقش پاسداری از فرهنگ دین را نیز اجرا کرده‌اند.

امام‌جمعه موقت تهران عنوان کرد: در دوران پهلوی می‌توان بردگی محض را مشاهده کرد چراکه این سلسله برای دین‌ستیزی آمده بودند و این در حالی است که عالمان دین در مقابل استبداد آقا محمدخان قاجار آزادی ایجاد کرده و در طول سال‌های سال نغمه آزادی توسط عالمان دین ایجادشده بود.

وی با اشاره به اینکه روحانیت یک سرمایه ماندگار است که با کمک آن قطره‌ها به یک سیل خروشان و قدرتمند تبدیل‌شده بیان کرد: چهل سال است که از انقلاب اسلامی می‌گذرد و امروز به برکت وجود و رهبری امام خامنه‌ای این انقلاب پایدار بوده و خواهد بود.

آیت‌الله خاتمی بابیان اینکه دین مردم در دست عالمان دین امانت است تصریح کرد: برخی خواب‌هایی که دشمنان علیه روحانیت و عالمان دین دیدند در حال اجراست و برخی دیگر نیز در دستور کار آن‌ها قرار دارد و آن‌ها قصد دارند که با بی‌طرف کردن روحانیت، حوزه‌ها را از انقلاب و نظام کنار بکشند و بر اساس این امربر همه ما واجب است که بیدارباشیم.

وی خاطرنشان کرد: نباید مشکلات شرایط و تحریم‌هایی که وجود دارد را انکار کنیم، در این زمینه با توجه به اینکه نقش روحانیت تبیین صحیح واقعیت‌ها است باید این مشکلات گفته شود.

امام‌جمعه موقت تهران عنوان کرد: مردم از روحانیت برنگشته‌اند و فقط از رفتارها نادرست برخی‌ ناراحت هستند و تا آخر آخوند زاهد را دوست داشته و کاخ‌نشینان را دوست ندارند.

وی با اشاره به اینکه امروزه برخی واژه حکومت آخوندی را به کار می‌برند گفت: افتخار می‌کنیم که روحانیت هنوز هم محبوبیت خود را در بین مردم‌دارند و مردم همه بیدار بوده و معیارها را می‌شناسند.

آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه اسلام به حکومت دینی گره‌خورده و اگر حکومت آسیب ببیند اجازه گفتن الف "الله" هم داده نمی‌شود عنوان کرد: مراجع تقلید می‌گویند که حفظ نظام و اسلام واجب بوده و هر اقدامی که سبب تضعیف آن شود حرام است چراکه این نظام با شهادت‌ها، خون‌جگرها و تبعیدها به وجود آمده و بر همه ما واجب است که از آن پاسداری کنیم ولو اینکه پاسداری در تبعیت از ولایت است.

وی با اشاره به اینکه سکولاریزه کردن حوزه‌ها هدف دشمن است بیان کرد: مردم حق‌دارند که بدشان بیاید که طلبه‌ای به دنبال جاه‌طلبی رفته باشد و در کاخ زندگی کند و ماشین 500 میلیونی سوار شود.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: از طریق برخی فرزندان ناشایست، ناصالح و مسئولان دفتر ناصالح دام‌هایی پهن‌شده بنابراین باید همه مراقب خود و فرزندان خود باشیم و شخصیت‌های روحانی باید از دفترهایشان مراقبت کنند که از آن‌ها سوءاستفاده نشود.

وی بابیان اینکه نباید به بهانه نداشتن وقت، فرزند و خانواده را رها کنند و باید به آن‌ها بصیرت‌افزایی کنند خاطرنشان کرد: اگر از دستتان دررفت و یک نصیحت اثر نداشت، باید از کسانی مانند خزعلی درس گرفت و به‌صراحت گفته شود که خط من جدا است.

آیت‌الله خاتمی بابیان اینکه برخی افراد در اغتشاشات اخیر می‌خواستند مشکلات را پای روحانیت بگذارند گفت: مشکلات کشور به دلیل نشنیده گرفتن نصیحت‌های رهبر است و انداختن مشکلات به دوش روحانیت نوعی فرافکنی است.

وی اظهار داشت: برخی در این شرایط اعتبار روحانیت را وسط می‌کشند و این در حالی است که میانگین حقوق یک روحانی حدود 600 هزار تومان بوده اما جنجال به پا می‌شود که گویی مشکلات ایجادشده به دلیل بودجه علما است.

امام‌جمعه موقت تهران افزود: خواب دیگری که دشمن دیده تخریب روحانیت تأثیرگذار است و امروز می‌بینیم که تا یک روحانی درجایی موفق شود، سیل تخریب و اهانت به راه می‌افتد‌ که اقدام نادرستی است.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar