سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۱۰۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶- ۵۵: ۱۰
رئيس اداره سلامت و تندرستي اداره‌كل آموزش و پرورش استان قم خبر داد
رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم از آموزش ۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز سفیر سلامت در زمینه ارتقاء خودمراقبتی و سلامت خبر داد.
آموزش ۷۵۰۰ دانش‌آموز سفیر سلامت در زمینه ارتقاء خودمراقبتی
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، محمد احمدی با اشاره به اهمیت ارائه آموزش‌های سلامت به دانش‌آموزان اظهار کرد: ارائه چنین آموزش‌هایی در انتقال آموزه‌های سلامت و تندرستی به دانش‌آموزان مؤثر است تا بتوانند این آموزه‌ها را در زندگی عملی خود به کار بگیرند.

وی با اشاره به برگزاری همایش آموزش و ارتقاء خود مراقبتی سفیران سلامت در منطقه جعفرآباد گفت: در این دوره آموزشی دانش‌آموزان سفیران سلامت منطقه جعفرآباد با راه‌های خود مراقبتی، پیشگیری از آنفلوانزا و بیماری‌های واگیردار آشنا می‌شوند.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی چهار ساعته از سوی اداره سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش استان برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان با توصیه‌های بهداشتی و سلامتی آشنا شوند.

وی با بیان اینکه سفیران سلامت دانش‌آموزانی هستند که در زمینه مهارت‌های خود مراقبتی آموزش‌هایی دریافت می‌کنند گفت: دانش‌آموزان در این دوره آموزشی می‌آموزند که چگونه از خود مراقبت کنند تا سالم باشند و این آموزش‌ها را به همسالان و خانواده انتقال می‌دهند.

احمدی عنوان کرد: بالغ بر ۳۰ هزار نفر دانش‌آموز سفیر سلامت امسال در استان قم وجود دارد که در این طرح آموزشی ۷ هزار و ۵۰۰ نفر دانش‌آموز سفیر سلامت آموزش‌های لازم را دریافت کرده و باقیمانده سفیران سلامت از سوی مربیان و رابطان بهداشت آموزش‌هایی در حوزه سلامت و بهداشت کسب می‌کنند.

وی یادآور شد: در هر مدرسه ۱۵ درصد از دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه سلامت انتخاب می‌شوند تا به عنوان سفیران سلامت در مدارس مشغول فعالیت شوند.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به کمبود مربی بهداشت در سطح استان قم گفت: در سطح استان قم نزدیک به ۱۰۰ مربی بهداشت در مدارس غیر دولتی و ۸۷ مربی در مدارس دولتی وجود دارد، ولی هنوز کمبود مربی بهداشت در مدارس وجود دارد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: