سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۱۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶- ۴۱: ۱۲
استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد؛
استاندار آذربایجان‌شرقی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک با شورای راهبری تدوین دومین سند تدبیر توسعه استان، گفت: ما به عنوان نماینده دولت در استان خود را مکلف می‌دانیم برای ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری مشوق‌هایی را تعریف کنیم و انتظار داریم طرح‌های سند تدبیر توسعه بر مبنای ایجاد اشتغال اجرایی شوند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مجید خدابخش اظهار کرد: تدوین اولین نسخه این سند که در سال 92 انجام شد کار بسیار ارزشمندی است و ما پایه‌های نظری آن را کاملا قبول داریم؛ اما برای اینکه برنامه‌های آن عملیاتی‌تر شود نیاز به بازنگری داشت که این بازنگری نیز در دومین نسخه آن در حال انجام است.
وی افزود: در حدود 70 سال گذشته توسعه مملکت بر پایه منابع مالی دولت بود و بیشتر به توسعه سیاسی توجه می‌شد و استقرار غیرمنطقی برخی از کارخانجات بزرگ در تعدادی از شهرها موید این مطلب است ولی حالا دولت منابع مالی محدودی دارد و برای مدیریت این منابع محدود نیاز به برنامه‌ریزی‌هایی مثل تدوین سند تدبیر توسعه داشتیم.
خدابخش کاهش تعداد هسته‌های کلیدی اولین سند تدبیر توسعه استان از 40 هسته به 13 هسته در دومین سند را اقدامی ارزشمند عنوان و  بیان کرد: توجه به مقولاتی مثل حمل و نقل بسیار ضروری به نظر می‌رسد؛ چرا که در مقطع کنونی پروژه‌های مرتبط مثل راه‌ و راه‌آهن تبدیل به مطالبه عمومی شده است.
وی با اشاره به ردیف اعتباری راه‌آهن‌های شعبه‌ای مثل بستان‌آباد- سراب در قانون بودجه سال 97، از برقی کردن راه‌آهن جلفا یاد کرد و گفت: با تکمیل این راه‌آهن به شبکه ریلی اتحاد جماهیر شوروی در منطقه آزاد ارس وصل خواهیم شد.
خدابخش پیشرفت طرح متروی تبریز را نیز مطلوب و فوق‌العاده ارزیابی و تصریح کرد: لازم است به بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل و برجسته کردن نقش فناوری اطلاعات در حمل و نقل جدی‌تر پرداخته شود.
این مسوول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه می بایست راهبردهای ارائه شده ذیل هسته‌های کلیدی با واقعیتهای روز همخوانی داشته و قابلیت عملیاتی شدن داشته باشند، افزود: انتظار داریم طرح های اجرایی کردن هسته‌های 13‌گانه دومین سند نیز تدوین شود.
استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: ما به عنوان نماینده دولت در استان خود را مکلف می‌دانیم برای ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری مشوق‌هایی را تعریف کنیم و انتظار داریم طرح های سند تدبیر توسعه بر مبنای ایجاد اشتغال اجرایی شوند.
وی در عین حال بر لزوم آموزش مدیران، معاونان، حراست‌ها، ذی‌حسابان و مدیران مالی دستگاه‌ها برای برخورد مناسب با سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: مدیران باید با اموری مثل انواع قراردادهای بین‌المللی، مشارکتی، مسائل بانک و بیمه آشنا باشند که در غیر اینصورت، قطعا با ایجاد چاله هوا در پرواز هواپیمای توسعه مواجه می‌شویم.
خدابخش توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی را زیربنای توسعه اقتصادی خواند و ابراز داشت: مهمترین نکته احترام به سرمایه‌گذار و اصلاح نگرش منفی گذشته به سرمایه‌گذار است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar