سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۲۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۶- ۰۶: ۱۶
موسس دارالقرآن امام علی (ع) مطرح کرد
موسس دارالقرآن امام علی (ع) گفت: امسال در مسابقات قرآن کریم این دارالقرآن چهار هزار و ۶۰۸ نفر شرکت کردند که ۵۷ نفر در رده‌های سنی مختلف حائز مقام‌های برتر شدند.
شرکت ۴۶۰۸ نفر در مسابقات قرآن کریم دارالقرآن امام علی (ع)
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، محمد انصاری ظهر امروز در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دارالقرآن امام علی (ع) در بیت علامه طباطبایی با اشاره به سابقه حفظ قرآن کریم در ایران اظهار کرد: استاد پرهیزکار نقش زیادی را در ترویج حفظ این کتاب آسمانی در کشورمان داشت و بسیاری از افراد با شنیدن صدای این قاری به حفظ قرآن کریم علاقه‌مند شدند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری مسابقات قرآنی، تربیت یک لشکر قرآنی برای این کتاب آسمانی است، با توجه به تهاجم فرهنگی و فضای مجازی در این میان وظیفه حافظان قرآن کریم این است که آموزش دادن در زمینه این کتاب آسمانی را در نقاط مختلف کشور جدی بگیرند.

موسس دارالقرآن امام علی (ع) افزود: براساس روایات بهترین فرد آن کسی است که قرآن را یاد بگیرد و آن را به دیگران بیاموزد، علامه طباطبایی در ابتدا مفسر قرآن نبود، اما جرقه تفسیر این کتاب آسمانی در ذهن او زمانی خورد که در کلاس آموزش قرآن شرکت کرد.

انصاری با اشاره سفارش رسول اکرم (ص) نسبت به قرآن اظهار کرد: پیامبر (ص) وصیت کرد که مردم پس از او به قرآن کریم و عترت توجه کنند.

وی ادامه داد: امسال در مسابقات قرآن کریم دارالقرآن امام علی (ع)، چهار هزار و ۶۰۸ نفر شرکت کردند که ۵۷ نفر در رده‌های سنی مختلف مقام‌های برتر را کسب کردند و دو هزار و ۴۰۰ نفر در این مسابقات حد نصاب لازم را به دست آوردند که از همه آن‌ها تقدیر خواهد شد.

موسس دارالقرآن امام علی (ع) افزود: امسال در مسابقات سراسری این دارالقرآن ۵۰۵ شرکت کننده غیرایرانی از ۱۶ کشور حضور داشتند و کم سن‌ترین و مسن‌ترین شرکت کننده در این مسابقات به ترتیب ۶ سال و ۶۹ سال سن داشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال در مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی (ع) ۵۰۱ نفر در رشته حفظ کل، ۴۱۹ نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء، هزار و ۱۲۱ در رشته حفظ ۱۰ جزء، هزار و ۵۴ نفر در رشته حفظ پنج جزء و ۵۶۴ نفر در رشته ترتیل شرکت کردند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar