سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۴۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۶- ۲۴: ۱۷
قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری:
قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری بیان داشت: امروز در عرصه علم و فناوری به دنبال منابع پایدار هستیم که در این راستا باید به فکر ایجاد موقوفات در آمد زا باشیم.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ عبدالرضا باقری در نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری که با هدف ترویج و توسعه وقف علم و فناوری امروز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، بیان کرد: وقف یک سنت حسنه ماندگاری است که همیشه در همه اعصار جاری و ساری بوده، اما در حوزه علمی به صورت فعلی مطرح نبوده است.

وی افزود: با مراجعه به تاریخ تمدن کهن خراسان و مهد علم بودن نیشابور این روشن است که نحوه کمک خیران در زمینه علمی متفاوت بوده است.

باقری اظهار کرد: امروز در عرصه علم و فناوری به دنبال منابع پایدار هستیم که در این راستا باید به فکر ایجاد موقوفات در آمد زا باشیم.

وی در ادامه گفت: از طرفی نگاه خیران باید به مقوله وقف علمی طوری باشد که علاوه به بحث‌های زیر ساختی به بالا بردن سطح ارتقاء علم و فناوری ورود کنند.

قائم مقام وزارت علوم تحقیقات و فناوری اضافه کرد: با نگاهی به تاریخچه پیشرفت علمی نسبت به قبل انقلاب کاملا مشهود است که در حوزه علم و فناوری پیشرفت داشته ایم.
 
در ادامه این مراسم محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی و مسئول نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری بیان کرد: در طول تاریخ و همیشه این علم بوده که باعث اقتدار، عزت و پیشرفت کشور شده است.

وی تصریح کرد: برای ترویج وقف علمی باید محتوا سازی انجام و در این راستا برگزاری چنین همایش‌هایی ضرورت دارد.

کافی ادامه داد: همواره از گذشته‌های دور تولید علم به هر نحوی بوده که با تبدیل شدن به تکنولوژی در اختیار بشر قرار می‌گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: گستردگی بحث علمی باعث شده که توجه به بستر سازی و ایجاد زمینه توسعه علمی بیشتر شود.
 
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar