سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۹۵۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶- ۰۲: ۰۱
حجت الاسلام سعیدی در جمع خبرنگاران:
نماینده، ولی فقیه در سپاه گفت: در نظام دینی با توجه به اینکه مسؤولان الگو هستند زندگی آن‌ها باید در حد مردم متوسط جامعه باشد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ حجت الاسلام علی سعیدی در نشست خبری در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره تعالی بسیج اساتید در مشهد اظهار داشت: در آستانه دهه چهارم و چهلمین سال انقلاب اسلام ایران هستیم و این انقلاب تحولات گسترده و ژرفی از خود باقی گذاشته است.

وی ادامه داد: هر انقلابی با چالش‎ها و تهدیداتی مواجه است و این تهدیدات متناسب با عمق و برد انقلاب است بطوریکه هر انقلابی که گستره و عمق آن بیشتر باشد میزان دشمنی دشمنان و تهدیدات آنان هم بیشتر است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران با توجه به ابعاد استبدادستیزی، استکبارستیزی و استثمارستیزی با حجم زیادی از توطئه‌های دشمن مواجه بوده است که با عنایت خداوند توانسته با بسیاری از این تهدیدات مقابله و بسیاری از دسیسه‌ها را خنثی کند.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم انقلاب‌ها را به انقلاب موفق، ناموفق و انقلاب کامل تقسیم‌بندی کنیم باید بگوییم انقلاب ایران جزء انقلاب‌های کامل است. ما برخی انقلاب‌ها را شاهد بودیم فرآیند خود را طی کرد، ولی به ثمر نرسید و یا اگر به ثمر رسید استقرار پیدا نکرد، ولی انقلاب ما چهار مرحله پیروزی، استقرار، استکمال و استمرار را توانست طی کند و امروز جز انقلاب‌های کامل وارد چهلمین سال شد و ان شاء الله همینطور بالنده و پویا به اهدافش جامه عمل بپوشاند.
 
رهبری الهی، مردم و دین؛ سه عامل پیدایش و بقای انقلاب اسلامی

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه بقای انقلاب علل و عواملی دارد، گفت: سه عامل اساسی که زمینه پیدایش و بقای انقلاب است شامل رهبری الهی، آیین اسلام و مردم است که مردم نقش موثری در حدوث و بقای انقلاب دارند و اگر این سه عامل تدوام یابد انقلاب مسیرش را ادامه خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: سه دوره نبوت، امامت و غیبت را باید مورد مقایسه قرار دهیم که اصولی در ان حاکم است و متغیر‌هایی هم در هر دوره وجود داردف استمرار اصول حاکم در سه دوره به معنای انقلابی‌گری است و اصل اول انقلابی‌گری خدامحوری است بطوریکه همه انبیا و رهبران الهی هدفی جز تحقق خواست خدا نداشتند.

نماینده، ولی فقیه در سپاه دومین اصل را ولایت‌محوری دانست و گفت: این اصل یعنی حرکت بر محور ولایت. در دوره جاهلیت پارامترهایی، چون مبارزه با شرک و کفر و طاغوت بود و پرچم این مبارزه در اختیار پیامبر اکرم (ص) بود و ایستادن در کنار پیامبر (ص) و اطاعت از اوامر ایشان همان انقلابی‌گری است.
 
وی ادامه داد: انقلابی‌گری افزون بر اطاعت از اوامر الهی شامل تبعیت از اوامر پیامبر (ص) و در عصر غیبت اطاعت از، ولی فقیه است و حوزه‌ای انقلابی است که از این پرچم تبعیت کند.
 
هر کس از ولایت فقیه سرپیچی کند از انقلابی‌گری خارج شده است

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: در عصر غیبت، پرچم ولایتمداری، توحیدمداری، خدامحوری و انقلابی‌گری دست، ولی فقیه است و هر کسی از رهبری سرپیچی کند از انقلابی‌گری خارج شده است.
 
انقلاب اسلامی ایران  پتانسیل شیعه و محتوای تشیع را به دنیا معرفی کرد

وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: انقلاب اسلامی پتانسیل شیعه و محتوای تشیع را به دنیا معرفی کرده است این در حالی است که ۱۵۰۰ سال محتوای شیعه اهل بیت (ع) پنهان بود، ولی انقلاب اسلامی بخش عمده‌ای از ذخایر را انقلاب در سطح جهانی معرفی کرد.
 
بدمعرفی کردن دین خسارت‌های به دنبال دارد

نماینده، ولی فقیه در سپاه بیان داشت: بد معرفی کردن دین بسیار خسارت آور است بطوریکه در قرون وسطی مهم‌ترین عاملی که در تخریب مسیحیت نقش داشت بد معرفی کردن آیین مسیح بود. اسلام کامل‌ترین و جامع‌ترین دین الهی است اگر دین اسلام را بدمعرفی کنیم ممکن است سرنوشت بدی را در انتظار داشته باشیم.

وی با اشاره به اشرافی‌گری برخی مسئولان تصریح کرد: در نظام دینی با توجه به اینکه مسؤولان الگو هستند زندگی آن‌ها باید در حد مردم متوسط جامعه باشد.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه اسلام توصیه به میانه‌روی و صرفه جویی و پرهیز از اسراف و تجمل‌گرایی دارد تاکید کرد: مسؤولان این نظام نمی‌توانند از این شاخص‌ها عبور کنند بلکه باید ساده زیستی و دوری از تجمل‌گرایی را مبنای زندگی خودشان قرار بدهند.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود بیان داشت: بعد از خطا‌های بسیار بزرگی که اصلاح طلبان در دوره هشت ساله خود مرتکب شدند؛ مردم برای دفاع از حق انقلاب به سمت اصولگرایان گرایش یافتند. در اولین مرحله شورا را به دست اصولگرایان سپردند که شورای تهران نقطه عطف این حرکت بود، در مرحله دوم مجلس را سپردند و بعد از آن حرکت مردم به سمت اصلاح قوه مجریه و سپردن آن به اصولکگرایان رقم خورد که در این حرکت احمدی نژاد از جامعه اصولگرایان سر درآورد.
 
هر فرد فرهیخته‌ای دچار انحراف شد باید در برابر او موضع گرفت

نماینده، ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه احمدی نژاد در دوره اول عملکردش خوب بود و در دوره دوم دچار تغییراساسی و به انحراف کشده شد، افزود: در نظام دینی آدم‌ها تا مادامی که گفتمانشان، باور‌ها و عملکردشان در چارچوب اصول و معیار‌های ارزشی است باید از آنان حمایت کرد، ولی به محض اینکه هر فرد فرهیخته‌ای دچار انحراف شد باید در برابر او موضع گرفت.

وی در پایان گفت: رفتار احمدی نژاد با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. بحث رفراندوم از جانب هر کسی مطرح شود خارج از محاسبات عقلانی است، چون چارچوبی دارد که قانون اساسی آن را تعیین کرده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar