سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۶۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶- ۴۷: ۰۶
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در گفتگو با «بسیج» عنوان کرد
فولادگر گفت: راه حل اصلی این است که نقدینگی سرگردان که در حدود 1500 میلیارد است را به بازار تولید بیاورند.

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، به بحرانی که اخیرا در بازار ارز بوجود آمده است اشاره و اظهار داشت: دولت سیاست کاهش سود بانکی را برای حمایت از بخش تولید دنبال کرد به این صورت که با پایین آمدن سود سپرده بانکی و بعد سود سپرده تسهیلات به سمت بازارهای کسب و کار سوق پیدا کند.

وی تصریح کرد: تصمیمی که اخیرا در فروش اوراق سپرده گذاری با سود 20 درصد گرفته شد برای کنترل قیمت ارز و بازگرداندن سرمایه مردم به بانک ها بود که البته یک کار موقت و به نظر من یک مُسکن مقطعی است و این طرح برای تنها مدتی می تواند نقدینگی را از بازار ارز خارج کند.

فولادگر با انتقاد از عدم نگاه بلند مدت در طرح های ارایه شده از سوی بانک مرکزی، گفت: اگر بانک مرکزی بخواهد فروش این اوراق را به صورت بلند مدت نیز به اجرا بگذارد، هر چه تلاش کردند تا سود سپرده و تسهیلات بانکی را کاهش دهند، دوباره به همان حالت روز اول باز می گردد و هزینه تولید دوباره بالا می رود، بنابراین مشکل به این سادگی قابل حل نیست.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: راه حل اصلی این است که نقدینگی سرگردان که در حدود 1500 میلیارد است را به بازار تولید بیاورند؛ قطغا تا این نقدینگی سرگردان به بخش تولید تزریق نشود و فعالیت های مولد اقتصاد رونق پیدا نکن، همین مشکلات کنونی را داریم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: