سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۶۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶- ۰۵: ۰۶
کارشناس برجسته اقتصادی در گفتگو با «بسیج»:
شیخی گفت: نسخه ای که بانک مرکزی و دولت ارائه کرده است،با چهار گزینه اعمال می شود و یک نسخه مسکن،موقتی و زودگذر است.

مجید شیخی، کارشناس برجسته مسائل اقتصادی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به بسته های پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر کاهش قیمت دلار و افزایش غیرمعقول قیمت ارز و پیامدهای آن گفت:نسخه ای که بانک مرکزی و دولت ارائه کرده است،با چهار گزینه اعمال می شود و یک نسخه مسکن،موقتی و زودگذر است و یک اثر کوتاه مدت در تثبیت فیزیکی بازار ارز دارد.

 راهکار بانک مرکزی برای کاهش  نرخ دلار موقتی است

شیخی با بیان این مطلب که 99 درصد تقاضای ارز زیر سلطه دلار و یورو قرار گرفته است؛ تصریح کرد: در حالی که درمان بیماری سلطه دلار و یورو بر اقتصاد کشور با این نسخه های مسکن میسر نیست و راه حل آن است که بیاییم از زیر سلطه دلار و یورو خارج شویم تا زمانی که سبد سهم 99 درصدی تقاضای ارز در کشور دلار و یورو است این مصیبت تا ابد باقی خواهند ماند.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به انواع سلطه استعمارگران غربی بر کشور های جهان سوم گفت: در واقع سلطه استعمارگران غربی را باید به دو سلطه عام و خاص تقسیم کرد.سلطه خاص همان شرایطی است که با تحریم خود را نشان می شود و سلطه عام اقتصاد  مسلط جهانی یعنی اقتصاد سرمایه داری غرب و سلطه گران استعمارگر در اقتصاد ما حاکمیت دلار و یورو به عنوان ارز بین المللی در کشور است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: