سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۷۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶- ۱۸: ۱۷
آیت الله ممدوحی در گفتگو با «بسیج»:
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید از حماسه آفرینی ها و قدرت ایران در هشت سال دفاع مقدس برای زائران راهیان نور گفت، تاکید کرد:جشنواره سرزمین نور باعث تقویت هنر و ادبیات دفاع مقدس می شود.

آیت الله ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری بسیج با اشاره به اثرگذاری سفرهای راهیان نور اظهار داشت: یکی از بهترین کارهایی که بعد از پایان هشت سال دفاع مقدس در کشورمان افتاد، سفرهای راهیان نور بوده است، چرا که باعث می شود که مقوله دفاع مقدس برای نسل های بعد از جنگ یادآوری شود و دستخوش فراموش نشود.


وی ادامه داد: نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی نیاز دارند که نسبت به تاریخ خود اطلاعاتی داشته باشند و تاریخ دفاع مقدس بیانگر رشادت ها و از جان گذشتگی های شهدایی است که جانشان را دادند تا یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن نیفتد و نیاز است که در سفرهای راهیان نور، از راویانی استفاده شود که بتوانند این قهرمان بودن شهدا و شجاعت و قدرتشان را به نسل های امروزی بازگو کنند.


آیت الله ممدوحی تاکید کرد: به اعتقاد بنده، در سفرهای راهیان نور باید به چند مقوله اهمیت زیادی قائل شویم، اول اینکه نوع برخورد و پذیرایی از زائران راهیان نور به ویژه زائران جوان باید به طور مطلوب باشد و نیاز است که خوش سلیقگی و هنر به خرج داد و دفاع مقدس را به بهترین راه ممکن، به نسل های امروزی منتقل کرد و یکی از مواردی که برای بنده حائز اهمیت است، قدرت ایران در این جنگ ناعدالت گونه باید به نسل جوان تبیین شود و ما باید بیشتر از پیروزی هایمان برایشان بگویند تا احساس غرور و عزت کنند.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به اینکه جشنواره سرزمین نور یکی از مهمترین راه ها برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت با ابزار هنر و ادبیات است، گفت: جشنواره سرزمین نور، یکی از اثرگذارترین جشنواره هاست، چرا که باعث تشویق نسل های امروزی برای حضور مجدد در سرزمین های نور می گردد و نباید از حق گذشت که چنین جشنواره هایی، انگیزه زائران راهیان نور را برای علاقمند شدن به مقوله دفاع مقدس و همچنین تقویت ادبیات و هنر جنگ، افزایش می دهد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar