سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۷۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶- ۳۴: ۰۸
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با «بسیج» عنوان کرد
حجت الاسلام پژمان فر گفت:جشنواره سرزمین نور، نمایانگر خوش سلیقگی و ذوق مسئولان راهیان نور است.

حجت الاسلام نصراله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگ و جامعه خبرگزاری بسیج با بیان اینکه راهیان نور یکی از حرکت های بسیار اثرگذار و ماندگار در حوزه مباحث فرهنگی جامعه است،گفت: چون دفاع مقدس یک فرهنگ است، نیز بود که این فرهنگ با تمام شدن ایام دفاع مقدس تمام نشود و درایت رهبربزرگوار انقلاب بود که باعث شکوفایی چنین حرکت های عظیم مردمی به سوی مناطق عملیاتی دفاع مقدس شد و ایشان تلاش کردند که روحیه دفاع مقدس و پرداختن به این موضوع به اتمام نرسد و با احیای این ارزش ها، جامعه برکات و ثمرات بعدی اش را حس کند.


وی ادامه داد:در موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس، نهایت تلاش های دشمن این بود که دفاع مقدس را که از ناحیه مردم ما به پیروزی ختم شد را بد جلوه دهد اما ما نشان دادیم که کشوری مظلوم واقع شدیم و در طول جنگ تحمیلیِ، به مردم ما آسیب های متعددی از جهات ظاهری و نیروهای انسانی وارد شد اما ایستادگی، رمز پیروزی ما بود.


حجت الاسلام پژمان فر در ادامه با بیان اینکه برگزاری جشنواره سرزمین نور در اردوهای راهیان نور، نمایانگره خوش سلیقگی و ذوق مسئولان راهیان نور است، گفت: این جشنواره هم یکی از جشنواره های بابرکت راهیان نور است و یک فرصت برای انتقال حس و حال معنوی زائران راهیان نور از طریق ادبیات و هنری به مردم است تا معنویت این سفرها را بیشتر درک کنند و پی به عظمت شهدا ببرند.


رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: جشنواره سرزمین نور باعث می شود که عواطف زائران راهیان نور به سایر مردم هم انتقال پیدا کند و از این طریق موجب اشتراک فکری گسترده شود و مضمون این اشتراک فکری در ضرورت وحدت،ایثار،شهادت،مقاومت،ایستادگی و ...خلاصه می شود.


وی در پایان تصریح کرد: امیدوارم کسانی که این برنامه را انجام می دهند و تلاش دارند این موضوع را علی رغم همه کارشکنی های برخی مسئولان انجام دهند، بتوانند از این مسیر که بوی ارزش ها و معنویت دفاع مقدس می دهد را به خوبی حفظ کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar