سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۹۸۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶- ۵۰: ۰۷
مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان خبر داد؛
مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان گفت: ۱۲۰۰ دانشجو از نقاط مختلف این استان از ۱۶ تا ۲۶ اسفندماه در قالب اردو‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور در دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در سمنان، مرتضی دهرویه، مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت : ۱۲۰۰ دانشجو از نقاط مختلف این استان در قالب اردو‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور در دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

دهرویه افزود: اعزام راهیان نور دانشجویی از ۱۶ تا ۲۶ اسفندماه جاری انجام می‌شود که بر این اساس خواهران و برادران دانشجو در قالب ۲۹ کاروان به صورت ریلی و جاده‌ای به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان با بیان اینکه ۵۴۰ نفر از این تعداد به صورت ریلی اعزام می‌شوند، اظهار داشت: این دانشجویان به مدت پنج روز از مناطق عملیاتی فکه، شلمچه، طلائیه، اروندکنار، محل عملیات فتح المبین در استان خوزستان و سد دز، کرخه و پالایشگاه نفت آبادان بازدید می‌کنند.

وی با عنوان این مطلب که مقوله اعزام کاروان راهیان نور یک راهبرد فرهنگی و مهم در نظام جمهوری اسلامی بوده که مبتنی بر فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری نشات گرفته است، اضافه کرد: تشریح و تبیین دستاورد‌های دفاع مقدس برای نسل‌های سوم و چهارم انقلاب مهمترین هدف از اعزام راهیان نور دانشجویی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس است.

دهرویه ضمن با اهمیت دانستن تبیین جهاد و دفاع مقدس برای نسل امروز بیان داشت: امروز راهیان نور بستری را فراهم کرده است تا بتوان به وسیله آن دستاورد‌های دفاع مقدس را برای دانشجویان تبیین نمود و اعزام دانشجویان به اردو‌های راهیان نور، ضمن آشنایی آنان با مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس، نقش موثری در انتقال حقایق و ارزش‌های اسلامی و اعتقادی به آنان دارد.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان افزود: کلیه دانشگاه‌های استان سمنان تمام توان خود را بکار گرفته اند تا دانشجویان از برکات این سفر بهرمند شده و در کمال صحت و سلامت به کانون گرم دانشگاه باز گردند.

مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان با بیان اینکه اعزام دانشجویان به مناطق جنگی فرصت مناسبی است و شایسته است که از این فرصت‌ها حداکثر استفاده و بهره برداری شود، گفت: برنامه ریزی مناسب در اردوی زیارتی راهیان نور سبب تأثیرگذاری بیشتر بر زائران مناطق جنگی دفاع مقدس شده و خاطره‌ای به یاد ماندنی در اذهان رقم خواهد زد.

دهرویه با اشاره به اینکه امسال برخلاف گذشته، تهیه بسته‌های فرهنگی به دانشگاه‌ها واگذار شده و سازمان بسیج دانشجویی استان فقط مسئولیت سیاستگذاری را عهده دار شده است، تصریح کرد: با توجه به تنوع سلایق موجود در دانشگاه ها، وجود تنوع در بسته‌های فرهنگی اهدایی نیز لازم و ضروری حس می‌شد.

وی افزود: سیاست‌های امسال سازمان بسیج دانشجویی استان در تهیه بسته‌های فرهنگی، رفع دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در رابطه با تهیه نرم افزار راهیان نور، طرح موضوع شبهات دانشجویی و پاسخ به آن می‌باشد.

مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان در رابطه با عملکرد روسای دانشگاه‌های استان سمنان در همکاری جهت اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه قرارگاه علم الهدی که با حضور وزیر علوم، وزیر بهداشت و معاونین فرهنگی دانشگاه‌ها انجام گرفت، مقرر شد هر دانشگاهی ۵ درصد از جامعه هدف خودش را اعزام کند که متاسفانه برخی دانشگاه‌های استان ما در این زمینه خوب عمل نکردند.

دهرویه با اشاره به همکاری ضعیف ۵/۱ درصدی دانشگاه‌های استان افزود: سهم همکاری بسیج دانشجویی استان در این حوزه، ۲۰ درصد است که آن را در حوزه اسکان و حمل و نقل متقبل شده است. مابقی سهم نیز به تفکیک شامل ۳۰ درصد سهم دانشجو و ۵۰ درصد سهم دانشگاه می‌باشد.

وی در پایان با عنوان این مطلب که در اعزام امسال دانشجویان به مناطق عملیاتی، تمام دغدغه و اولویت ما روی محتواست، گفت: بر این اساس لذا تیمی در این رابطه تشکیل شده تا بتواند بصورت پیامک، نقطه نظرات و شعار‌های خود را مطرح کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar