سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۹۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶- ۵۹: ۰۷
«گلوله و پلنگ» اثر مهدی رجبی به روایت شکار بی رویه پلنگ ایرانی در قالب یک رمان می پردازد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، به نقل از  روابط عمومی انتشارات فنی ایران(کتابهای نردبان)، وقایع این داستان در زمان قاجار رخ می دهد و راویان قصه گلوله، پلنگ و شکارچی اند. در عصر آخرین پادشاه سلسله قاجار، شکار  بی‌رویه پلنگ یکی از رخدادهایی است که تا سال ها بعد تاثیرات منفی آن بر محیط زیست ایران دیده شده است.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «کبریت را مثل مشعل گرفته اند دستشان. آدم جلوشان احساس گناه می‌کند. مدام قیافه پلنگ هایی را که کشته‌ام می‌آید جلوی چشمم. خدا ببخشدم! اصلا ولش کن! بگذار یکی برایت روشن کنم. آها! ببین چه بوی خوبی دارد این گوگرد لاکردار! آتش همیشه به آدم امید می‌دهد، حتی قد شعله کبریت هم که باشد. هیس! شنیدی؟ عینهو گربه مرنو می‌کشد. دیدی گفتم پیداش می‌شود؟ پوووف! خدا کند بوی کبریت به دماغش نخورده باشد. ساکت شد. نکند وهم و خیال برم داشته. از صبح فقط نئن خشک و مویز خورده ام. چشمم سیاهی می‌رود.»

این اثر در قالب کتاب های سبز انتشارات فنی ایران خلق شده است. کتاب های سبز تلاش دارند با زبانی متفاوت به معضلات محیط زیستی ایران اشاره و مخاطبان را با این معضلات و راهکار مقابله با آنها آشنا کنند.

«گلوله و پلنگ» اثری مصور است وتصویرگری آن را مجید فخار زواره برعهده داشته است.

این اثر در  ۴۰ صفحه و با قیمت ۵ هزار تومان مناسب گروه سنی نوجوان است. 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar