سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۰۰۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۶- ۰۱: ۱۲
آیت‌الله اراکی:
نماینده سابق ولیّ فقیه در انگلیس ماهیت فرقه شیرازی را مبتنی بر عوام‌فریبی و جاه‌طلبی دانست و تأکید کرد: این فرقه درصدد ایجاد تشیعی جایگزین است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، شیعه انگلیسی یکی از اصلی‌ترین دشمنان شیعیان و بحث وحدت امت اسلامی محسوب می‌شود که مدت‌هاست در قالب‌های مختلف و از طریق شبکه‌های مجازی درصدد هدف قرار دادن نظام جمهوری اسلامی، تضعیف آرمان‌های آسمانی انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه و ولایت فقیه است، این هدف آنان بی‌تردید به سرانجام نخواهد رسید، چراکه پیش از آنها نیز افرادی بودند که دست به چنین اقداماتی زدند، اما از آنجایی که برپایی نظام جمهوری اسلامی با دست قدرت الهی بوده، خدای متعال خود حافظ این نظام است، نکته ای که باید به آن توجه داشت، دشمن شناسی و آگاهی از برنامه و اهداف مورد نظر آنان و تمهید راهبردها و اقدامات لازم در این مسیر است.

در همین راستا، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و نماینده سابق ولیّ فقیه در انگلیس طی سخنانی «تحریف در مرجعیت شیعه» را خطری نادر در طول تاریخ تشیع دانست و گفت: امروز این مسأله جامعه ما را تهدید می‌کند و از تمام خطرات مهم‌تر است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: علما و مراجعه پیوسته ریاست‌گریز بودند، در حالیکه اخیراً مرجعیت‌هایی درست شده که جعلی هستند و با پول‌های کلان که معلوم نیست از کجا می‌آید، اداره می‌شود، ما از وقتی اینها را شناختیم علیه مرجعیت، فقاهت و تشیع کار کردند.

به گفته وی، زمانی بود که آنان با مرحوم آیت‌الله حکیم سخت درگیر شدند، در واقع آنان با هر رهبری از رهبران شیعی که راه تشیع راستین را در پیش می‌گرفتند درگیری‌های سختی داشته‌اند.

نماینده سابق ولیّ فقیه در انگلیس ماهیت فرقه شیرازی را مبتنی بر عوام فریبی و جاه‌طلبی دانست و تأکید کرد: اینکه می‌گوییم اینها انگلیسی هستند، این سخن تبلیغاتی نیست.

آیت‌الله اراکی با تأکید بر اینکه فرقه شیرازی درصدد ایجاد تشیعی جایگزین است، تصریح کرد: در این تشیع جایگزین جایگاهی برای مرجعیت راستین نیست و مرجعیت محصور در شیرازی‌ها می‌شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar