سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۰۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۶- ۴۵: ۲۱
امام جمعه کرمان تاکید کرد
امام جمعه کرمان خرید کالای ایرانی را در روزهای پایانی سال پیشنهاد کرد و گفت: برای توسعه اقتصادی کشور و خروج از رکود در خریدهای پایانی سال، کالای تولید داخل را فراموش نکنیم.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان به صنعت نفت و ملی شدن آن اشاره کرد و اظهار داشت: در زمانی که ایرانیان برای ملی کردن صنعت نفت تلاش می‌کردند، سه گروه و جناح در کشور وجود داشت و همه آن‌ها با نفس کار موافق بودند، اما به دلیل اینکه اتحاد نداشتند و در مسائل دیگر نیز با هم هم‌هدف نبودند، شکست خورده و از هم پاشیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان اضافه کرد: یکی از این گروه‌ها متحد کشور روسیه و کمونیست بود، اما با ملی شدن صنعت نفت موافقت کردند و در کنار آیت‌الله کاشانی و طرفداران آن ایستاند، گروه دوم نیز کسانی بوند که تنها با استبداد مخالفت می‌کردند، اما استکبار را نادیده می‌گرفتند، آنها نیز با ملی شدن صنعت نفت موافق بودند و در این زمینه تلاش خود را آغاز کردند.

وی عنوان کرد: این سه گروه دست در دست هم گذاشتند و برای پیش بردن تنها هدف خود اقدام کردند، اما به دلیل اینکه اتحاد نداشتند و نتوانستند در اهداف دیگر به نتیجه برسند، تقریبا شکست خورند.

علیدادی‌سلیمانی به مهمترین دلایل خواست مردم برای ملی شدن صنعت نفت پرداخت و در این باره گفت: نفت از اکتشاف تا صادرات، مراحل بسیار زیادی داشته و نیاز به دانش، تکنولئوژی و ابزار خاصی دارد، در آن زمان این امتیازات در اختیار کشور انگلیس بود و ایرانیان تنها به عنوان یک کارگر سطح پائین خدمت می‌کردند و اجازه نداشتند دانش اکتشاف و فراوری نفت را یاد بگیرند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: این موضوع و این تحقیرهای پی در پی ایرانیان را بر آن داشت تا برای بازپس‌گیری سرمایه‌های خود تلاش کرده و برای ملی شدن آن مبارزات را آغاز کنند.

علیدادی‌سلیمانی به آغاز سال نو در هفته جاری پرداخت و خاطرنشان کرد: تحول طبیعت، یک امر طبیعی است و انسان نیز باید از این پدیده یاد گرفته و خود را از درون نو کند، این موضوع در دعای تحویل سال ایرانیان نیز وجود دارد.

وی انسان را نیازمند تفریح، خواب، گردش و دیدن زیبایی‌های طبیعی دانست و تصریح کرد: باید نشاط را در نظر بگیریم، اما در رسیدن به آن مواظب باشیم و به سمت گناه و حرام کشیده نشویم، باید حدود الهی را در نظر گرفت و از آن خارج نشد و شأن و منزلت انسان را نیز در نظر بگیریم.

علیدادی‌سلیمانی خرید کالای ایرانی را در روزهای پایانی سال پیشنهاد کرد و گفت: برای توسعه اقتصادی کشور و خروج از رکود، در خریدهای پایانی سال، کالای تولید داخل را فراموش نکنیم.

وی در خطبه‌های اول نیز عمر را سرمایه‌ای بسیار ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: عمر سرمایه ارزشمند انسان است و در این میان جوانی جایگاه ویژه‌ای دارد که بیش از دو دهه از عمر انسان را در برمی‌گیرد، می‌توانیم از آن استفاده کرده و به جایگاه بسیار ارزشمندی برسیم.

امام جمعه کرمان سرمایه‌های مادی را سرمایه بعدی انسان برشمرد و تاکید کرد: موقعیت‌های اجتماعی و توانایی‌های مادی سرمایه دیگری است که در اختیار انسان قرار گرفته و باید از آن در زمینه رسیدن به تقوای الهی استفاده کنیم.

علیدادی‌سلیمانی اضافه کرد: سرمایه‌ها در اختیار انسان قرار گرفته‌اند تا انسان شخصیت خود را حفظ کرده و با تقوای الهی به خداوند نزدیک شویم، همه این موارد، ابزاری هستند تا ما به شخصیت ممناز نزدیک شویم.

وی رسیدن به تقوای الهی و حفظ حدود را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: جناح‌های سیاسی در کشور ما باید در تحلیل‌های سیاسی خود، حدود الهی را در نظر بگیرند و از آن عبور نکنند، تحلیل‌های سیاسی جناح‌ها اگر غرض ورزانه باشد از دیدگاه خداوند بی‌ارزش است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar