سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۰۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶- ۳۹: ۰۸
آیت الله جزایری در نشست فعالان مردمی راهیان نور عنوان کرد
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: بهره گیری از ظرفیت حوزه های علمیه کشور برای گسترش راهیان نور ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی بسیج به اهواز، آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در نشست فعالان مردمی راهیان نور که در اردوگاه شهید حبیب الهی اهواز برگزار شد، گفت: قریب به 20 سال گذشته، تعدادی از عزیزان که فکر راه اندازی اردوهای راهیان نور را در سر داشتند، به دیدارم در استان خوزستان آمدند و مهمترین هدفشان از این دیدار، مشورت کردن با بنده بود.آنها از من پرسیدند که ایام نوروز که برنامه های سفری مختلفی در کشور انجام می شود، می توان این سفرها را به مناطق عملیاتی دفاع مقدس کشاند و آیا این کار ممکن است؟ به یاد دارم در جواب به آنها گفتم که هیچ کاری غیرممکن نیست و حتما این کار را آزمایش نمایند.


وی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: از روزهای نخست که اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس آغاز شد، هیچ فردی تصور نمی کرد که روزی فرا رسد که در طول یک سال شاهد اعزام میلیون ها زائر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس باشیم و بحمدالله روز به روز هم شاهد گسترش راهیان نور هستیم و آنقدر این سفرها وسیع شده است که باور کردنش برای آنانی که روزی تصمیم به راه اندازی چنین اردوهایی بودند، سخت است.


آیت الله جزایری تاکید کرد: از مسئولان راهیان نور و تمام سرورانی که در راه گسترش فرهنگ دفاع مقدس و راهیان نور زحمت کشیدند و موجبات رضایت رهبرانقلاب را سبب شدند، تقدیر و تشکر مینمایم.


نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خاطر نشان کرد: پیشنهادات ویژه ای برای پیشرفت اردوهای راهیان نور دارم و آن اینکه، ظرفیتی همچون حوزه های علمیه خواهران و برادران در استان خوزستان هم پتانسیل خوبی برای گسترش راهیان نور هستند، ما بحمدالله 5 هزار طلبه خواهر و 5 هزار طلبه برادر در حوزه های علمیه استان خوزستان داریم که متشکل از افراد انقلابی و متدین هستند و ضرورت دارد که از ظرفیت این عزیزان و همچنین از وجود حوزه های علمیه سراسر کشور در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی اردوهای راهیان نور بهره برد.


وی تاکید کرد: حضور حماسی مردم در اربعین حسینی، یک نمونه بارز از عشق به سالار شهیدان علیه السلام است که به صورت خودجوش در میان مردم به جریان افتاده است و در این راه، موکب هایی را می ببینید که در مسیر زائران اربعین حسینی قرار دارد و همه اش مردمی اداره می شود و راهیان نور هم که یکی از عملیات های بزرگ فرهنگی در کشور است، می تواند هر روز نسبت به روز گذشته، با حضور گسترده مردمی اداره شود و به مروز زمان، شاهد اعتلای فرهنگ دفاع مقدس در میان آحاد جامعه باشیم.


آیت الله جزایری با بیان اینکه راویان دفاع مقدس، وظیفه حساسی را بر عهده دارند، افزود: روایت گری در خصوص تاریخ دفاع مقدس برای زائران راهیان نور اهمیت زیادی دارد اما خاطره گویی توسط راویان پیشکسوت و رزمنده و همچین کرامت بخشی به شهدا از جمله مواردی است که می تواند اثرگذاری ویژه ای بر روی زائران داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar