سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۱۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶- ۱۲: ۱۱
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان اردویی بسیج در گفت و گو با «بسیج»:
حجت الاسلام حسینی گفت: جشنواره ملی سرزمین نور یکی از جشنواره های موثر در جهت استخراج گنجینه دفاع مقدس از طریق هنر است.

حجت الاسلام حسینی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج در گفت و گو با خبرگزاری بسیج با اشاره به برگزاری جشنواره ملی سرزمین نور که همه ساله برگزار می شود،اظهار داشت: بنده معتقدم که دفاع مقدس، تجلی هنر مردان الهی بود که سرآمد آن، شهادت است و استخراج این هنر، از طریق هنر ممکن می شود و می توان گفت که جشنواره یکی از بهترین راه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است چرا که از طریق این جشنواره عاملی برای استخراج گنجینه دفاع مقدس از طریق هنر است.

 

وی ادامه داد: هنر را چیزی جز هنر نمی تواند منتقل کند و جشنواره سرزمین نور، این حرکت هنری در مسیر ترویج فرهنگ شهدا را در دستور کار خود قرار داده است و اهداف این جشنواره، استخراج گنجینه دفاع مقدس از راه های مختلف هنری و ادبی مثل شعر، داستان،خاطره نویسی،فیلم،عکس و... است.


حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: امروزه باید با استفاده از هر آنچه که باعث پیوند دادن نسل امروز و دیروز می شود، استفاده و بهره ببریم و هیچ ابزاری همچون ابزار هنر در این مسیر ماندگار نیست.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج با بیان اینکه هنر مردان خدا، شهادت است، گفت: شهدا با هنر خود یعنی شهادت، باعث حفظ اسلام شدند و تنها از طریق هنر می تواند هنر مردان خدا را نمایان کرد و به نسل امروز معرفی نمود و جشنواره ملی سرزمین نور یک کار هنری است که باعث تشویق و ایجاد انگیزه درجوانان می شود که با هنر خود، راه شهدا را ماندگار تر کنند.
وی در پایان افزود: رهبرانقلاب، راهیان نور را یک سنت حسنه توصیف نموده اند و فرموده اند که راهیان نور یک فناوری برای استخراج معدن و میراث دفاع مقدس است و ما برای اثرگذاری بیشتر راهیان نور، نیازمند به روز کردن ابزارهای هنر داریم و در این زمینه باید همفکری بیشتری داشته باشیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar