سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۶۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷- ۲۸: ۱۱
خورشیدی که گرمابخش زندگی مددجوی سرخه‌ای شد
مجریان طرح اشتغال کمیته امداد شهرستان سرخه در سال ۹۶ با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی باخرید ۲۰ پنل خورشيدی و تولید برق در منزل مددجوی سرخه‌ای اشتغالی پایدار برای وی ایجاد کرده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، حسن نوری، مددجوی شهرستان سرخه از اهالی روستای افترگفت: با توجه به اینکه سال‌ها از مددجویان کمیته امداد هستم، اکنون با ایجاد اشتغالی پایدار از چرخه حمایتی این نهاد خارج و توانمند شدم.

وی که متولد سال ۱۳۰۹ هجری شمسی است وبه دلیل کهولت سن از عهده کاری برنمی‌آید افزود: اکنون با فروش برق تولیدی از پنل خورشیدی ماهانه درآمدی پایدار دارم.

حسن نوری بابیان اینکه در فرودین سال ۹۶ با مراجعه به کمیته امداد و دریافت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی اشتغال‌زایی، راهنمایی و مشاوره کارشناسان اشتغال شهرستان سرخه این طرح در بام منزل روستایی من اجرا شد افزود: با توجه به میزان تابش نور خورشید به پنل های خورشیدی درآمد ماهانه حاصل از فروش برق از ۸۰۰ هزار تومان تا یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان متغیر است.

وی که هم‌اکنون با ۲۰ سلول خورشیدی منزل خورد را به یک نیروگاه پنج کیلوواتی خانگی تبدیل کرده است: یک قرارداد ۲۰ ساله با شرکتی برای فروش برق تولیدی حاصل از پنلهای خورشیدی دارد که هر کیلووات ساعت برق تولیدی را ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

مددجوی شهرستان سرخه بابیان اینکه در سال ۹۲ تسهیلات ده میلیون تومانی اشتغال‌زایی برای راه‌اندازی پرورش دام دریافت کردم افزود: به دلیل ناتوانی جسمی از ادامه این شغل صرف‌نظر کردم.

شایسته ذکر است، اجرای طرح پنل خورشیدی توسط کمیته امداد استان سمنان، برای اولین بار برای مددجوی شهرستان سرخه اجراشده است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar